Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca w Poznaniu zaprasza dziś o godz. 17.30 do Studio PTT (ul. Kozia 4) na kolejne spotkanie z cyklu Odpowiednie dać tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu. Tym razem na spotkaniu gościć będą Tomasz Ciesielski – jeden z redaktorów książki Strategie choreograficzne. Nowe perspektywy oraz dr Juliusz Grzybowski – autor jednego z zamieszczonych w książce tekstów. Kuratorka cyklu, Anna Królica, będzie rozmawiać z gośćmi o nowych strategiach choreograficznych przyjmowanych przez współczesnych twórców. Podczas spotkania będzie można kupić książkę Strategie choreograficzne. Nowe perspektywy w promocyjnej cenie. Dostępne będą także tytuły, o których była mowa podczas wcześniejszych spotkań.

 

Zebrane w tej publikacji artykuły odsłaniają kilka możliwych obszarów, w których choreografia okazuje się adekwatnym językiem opisu, strategią działania, matrycą poznawczą lub metodą badawczą. Ponadto są dla siebie nawzajem nielinearnym, sieciowym wprowadzeniem – kładą fundament pod nasze współczesne rozumienie choreografii, a także swego rodzaju choreograficzne myślenie, służące zaistnieniu jej w kolejnych kontekstach – piszą redaktorzy we wstępie.

 

więcej o książce

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2017.

 

Czwartkowe rozmowy o tańcu. Odpowiednie dać tańcowi słowo to cykl rozmów, poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Polski Teatr Tańca pragnie stać się przyjaznym miejscem do prowadzenia dyskusji, dialogowania i oświetlania z różnych perspektyw aktualnych zagadnień z szeroko rozumianego tańca. Stara się łączyć dyskusje teoretyczne z praktyką performatywną, odsłaniając kulisy działań tancerzy i gości spotykających się nad wspólnym dziełem w Polskim Teatrze Tańca.

 

Wstęp wolny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close