Polski Teatr Tańca otrzymał kolejną nagrodę za Zielnik w reżyserii Iwony Pasińskiej – tym razem na Door Kinetic Arts Festival w Baileys Harbor w Wisconsin, w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Filmowy projekt choreograficzny Zielnik zrodził się z fascynacji pięknem flory i  nieoczywistą analogią, jaką można zbudować pomiędzy cyklem życia rośliny i człowieka. To piąty choreograficzny film Iwony Pasińskiej współtworzony z tancerzami Polskiego Teatru Tańca. Jego premiera odbyła się 19 grudnia w ramach III Festiwalu 1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund. Otrzymał już dwie ważne nagrody – Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Choreograficznego w Blois we Francji i główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego RIFF: R.E.D w Eina w Norwegii. Znalazł się w selekcji oficjalnej prestiżowego Aestetica Short Film Festival 2022 w Yorku (Wielka Brytania), który odbędzie się 1–6 listopada 2022 roku.

O festiwalu:

Pomysłodawcą Door Kinetic Arts Festival jest Eric Simonson, amerykański pisarz i reżyser teatralny, filmowy i operowy, zdobywca Oscara w 2005 roku za krótkometrażowy film dokumentalny A Note of Triumph: The Golden Age of Norman Corwin. Program Festiwalu obejmuje seanse filmowe, spektakle teatralne, prace choreograficzne, czytania performatywne oraz wystawy rzeźb kinetycznych i „koktajlowe” rozmowy z artystami i ekspertami. Ma stymulować artystów – rezydentów do twórczej współpracy, a jednocześnie stwarzać możliwości do nawiązania kontaktu między artystami i publicznością, wzmacniając jakość festiwalowego doświadczenia dla wszystkich uczestników.

Więcej o festiwalu: link
Więcej informacji o filmie: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close