Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą niedzielę, 30 sierpnia o godz. 20.00, na Facebooku oraz kanale You Tube Polskiego Teatru Tańca odbędzie się premiera pierwszego z trzech dokumentów filmowych z nowego cyklu Archiwum ruchu. Tancerze PTT będą w nich reinterpretować i poddawać analizie grane przez siebie spektakle. Jako pierwszy – Trucizna w choreografii Marty Ziółek. W dalszej kolejności prezentowane będą dokumenty o spektaklach Fabula Rasa (chor. Maciej Kuźmiński) oraz No more tears (reż. Iwo Vedral, chor. Krystyna „Lama” Szydłowska). 

 

O projekcie:

Trucizna (chor. Marta Ziółek), Fabula Rasa (chor. Maciej Kuźmiński) oraz No more tears (reż. Iwo Vedral, chor. Krystyna „Lama” Szydłowska) stały się przedmiotem analizy w ramach trzech krótkometrażowych dokumentów. Dominuje w nich spojrzenie zza kulis. Twórcy filmów odkrywają przed publicznością tajemnice warsztatu i pracy nad spektaklem oraz opowiadają o emocjach związanych z tematem każdego z tytułów. W elementy związane z prezentacją praktyki teatralnej, tancerze wkomponowują dynamikę i ducha omawianego spektaklu. Dzięki takiej kompozycji filmów widz, bez poznania szczegółów fabuły, otrzymuje interpretacyjne wsparcie dla późniejszego indywidualnego odbioru tanecznego dzieła. 

 

Premiery materiałów filmowych na Facebooku oraz kanale You Tube Polskiego Teatru Tańca:

 

30 sierpnia, godz. 20.00: Trucizna

13 września, godz. 20.00: Fabula Rasa

11 października, godz. 20.00: No more tears

  

Projekt Archiwum ruchu realizowany jest przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

 

Więcej informacji o projekcie: 

https://www.facebook.com/ptt.poznan

www.ptt-poznan.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close