Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 13 czerwca o godz. 17.00, Polski Teatr Tańca zaprasza na swój profil na Facebooku, na specjalną odsłonę rozmównicy: Taniec widzów. Spotkanie będzie okazją, by przyjrzeć się publiczności tańca współczesnego – jaka jest i co ją przyciąga na spektakle tańca. Goście rozmównicy opowiedzą m.in. o słuchaniu i angażowaniu widza, czyli o sposobach, jakie stosują zespoły i instytucje, aby rozwijać i aktywizować swoją widownię.

 

Do sobotniej rozmowy Polski Teatr Tańca zaprosił:

 

Joannę Leśnierowską – dramaturżkę, krytyczkę, kuratorkę tańca i performerkę, od 2004 roku prowadzącą program performatywny Stary Browar Nowy Taniec w ramach założonej przez Grażynę Kulczyk Fundacji Art Stations Foundation,

 

Joannę Szymajdę – kierowniczkę baletu Opery Wrocławskiej, krytyczkę, doktor nauk humanistycznych, pełniącą funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca w latach 2010-2017, kuratorkę projektów tanecznych (np. Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi),

 

Konrada Kurowskiego – producenta i menadżera Lubelskiego Teatru Tańca (od 2014 roku), współorganizatora Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie, współzałożyciela Polskiej Sieci Tańca, reprezentującego Lubelski Teatr Tańca – wraz z Anną Kalitą – w Aerowaves, europejskiej sieci domów tańca.

 

Dyskusja, którą poprowadzą Agnieszka Jachym i Robert Chodyła, będzie okazją do poruszenia takich tematów, jak budowanie publiczności tańca współczesnego i baletu klasycznego, badania publiczności, metody budzenia zainteresowania sztuką tańca oraz – w kontekście aktualnej sytuacji na świecie – wpływ pandemii na zachowania odbiorców kultury.

 

Rozmównica Taniec widzów odbywa się w ramach projektu CLASH! When classic and contemporary dance collide and new forms emerge, współfinansowanego z unijnego programu Kreatywna Europa.

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close