Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie Czterdzieści jest efektem współpracy Polskiego Teatru Tańca z jednym z najbardziej docenianych norweskich teatrów tańca – Jo Strømgren Kompani. Spektakl, który powstał w ramach projektu „Znaki czasu…” będzie można obejrzeć w najbliższych tygodniach na scenach w Krośnie, Krakowie, Toruniu, Wejherowie, Zielonej Górze i Elblągu.

 

Czterdzieści śledzi życie pewnej kobiety od momentu jej przyjścia na świat w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. Wiele warstw spektaklu portretuje nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży kraju i zespołu Teatru Tańca. W Czterdzieści pojawi się, niecodzienna w spektaklach PTT, narracja. Twórca przedstawienia znany jest bowiem nie tylko jako choreograf, ale także dramaturg oraz reżyser teatralny i filmowy.

Już dziś o godz. 18.00 Czterdzieści zostanie pokazane w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W Walentynki zespół zaprezentuje ten sam tytuł w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, a w Dzień Kobiet w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

 

Harmonogram przedstawieńCzterdzieści:

12 lutego, Krosno, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

14 lutego, Kraków, Małopolski Ogród Sztuki

8 marca, Toruń, Teatr im. Wilama Horzycy

11 marca, Wejherowo, Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury 

19 marca, Zielona Góra, Lubuski Teatr w Zielonej Górze

22 kwietnia, Elbląg, Teatr im. Aleksandra Sewruka

 

SPOT

 

Prapremiera: 15 i 16 czerwca 2013 w Poznaniu, Centrum Kultury Zamek
Reżyseria, choreografia i scenografia: Jo Strømgren
Reżyseria światła: Hans J. Skogen
Kostiumy: Bregje van Balen
Muzyka: Jo Strømgren, Viljo Vesterinen, George Brassens, Fryderyk Chopin, Giacomo Puccini, Francisco Tarrega, Serge Gainsbourg, Giovanni Battista Pergolesi, Antonio Vivaldi, Norbert Gabla, Ronan Hardiman, Ich Troje, Astor Piazzolla, Alfredo Catalani, Eleni Karaindrou, Lars Årdal

               

 

Pasek logotypów Czterdzieści (oryginał)

Wsparcie udzielone przez  Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu państwa.

W ramach projektu Znaki czasu – pokonać granice.  Działania artystyczno – edukacyjne w Polsce, Norwegii i Islandii

 

STRONA PROJEKTU

 

 

Logo PTT (miniaturka)    Logo Urzędu Wielkopolska (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close