Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2021 z programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty” Polski Teatr Tańca wystąpi w pięciu stolicach europejskich. Tourneé rozpoczęło się prezentacją spektaklu Żniwa w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej” na scenie Admiralspalast w Berlinie w niedzielę 2 września.

 

Kolejne prezentacje odbędą się według harmonogramu:

8 października: Czterdzieści (reż. Jo Stromgren) w Mińsku podczas International Theatre Forum TEART

9 października: Żniwa w Mińsku podczas International Theatre Forum TEART

11 października: Żniwa w Wilnie na scenie Domu Polskiego

14 października: Żniwa w Rydze na scenie VEF Culture Palace

30 października: Żniwa  w Bratysławie na scenie a4 – space for contemporary culture.

PTT zaprasza swoich widzów i sympatyków w Niemczech, na Białorusi, Litwie, Łotwie i Słowacji do udziału wspektaklach w ramach obchodów Niepodległej.

 

O spektaklu:

Żniwa nawiązują do obrzędów towarzyszących żniwom, oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka – zarówno w planie etnograficznyczm (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz Rokiem Polskim Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym i filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego.

 

Wykonawcy – tancerze Polskiego Teatru Tańca, oraz aktor – wcielają się w role protagonistów, eksplorując różne warianty wydarzeń w przestrzeni ruchu i słowa. Fizyczna i psychologiczna intensywność działań wkomponowana została w ascetyczną oprawę wizualną spektaklu. Warstwę muzyczną i partie wokalne, w oparciu o motywy polskiej muzyki tradycyjnej, stworzył i wykonuje Adam Strug.

 

Projekt sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2021, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close