Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca – Balet Poznański zaprezentuje dwa spektaklew Moskwie.Już dziś w stolicy Rosji pokaz Alexanderplatz w choreografiiPauliny Wycichowskiej. Przedstawienie do muzyki Jana AP Kaczmarka inspirowane jest upadkiem muru berlińskiego oraz przemianami w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 roku. Spektakl powstał z okazji ich dwudziestej rocznicy. Jutro natomiast – Minus 2 Ohada Naharina. Izraelski choreograf mówi o swojej pracy:„Minus 2to forma rekonstrukcji. Lubię przerabiać, zmieniać istniejące fragmenty, stwarzać możliwość spojrzenia na nie z innej perspektywy. To zawsze uczy mnie czegoś nowego o mojej pracy i buduje nową kompozycję”. Premiera Minus 2 odbyła się w listopadzie ubiegłego roku.

Oba przedstawienia zobaczyć będzie można w Moskiewskim Akademickim Teatrze Muzycznym im. Konstantego Stanisławskiego i Władimira Niemirowicza-Danczenki. Pokazy odbywają się w ramachMiędzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego DanceInversion i towarzyszą programowi kulturalnemu polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close