Wersja do druku

Udostępnij

Ogłaszamy wyniki konkursu na realizację premiery Wieczory dziadowskie: cz. 3. Komisja Konkursowa obradowało w składzie: Iwona Pasińska (dyrektor), Adriana Mikołajczak (zastępca dyrektora), Anna Królica (kuratorka programowa), Regina Lissowska-Postaremczak (specjalista ds. PR) i Andrzej Kryczka (specjalista ds. upowszechniania spektakli). Jury nie spodziewało się tak szerokiego odzewu ze strony środowiska. Zgłoszone i przedstawione koncepcje były oryginale i wartościowe, dlatego komisja stanęła przed trudnym wyborem wyłonienia projektu, który będzie realizowany w Polskim Teatrze Tańca. Po burzliwych naradach ostatecznie zadecydowano, aby zaprosić do współpracy autorów dwóch różnych wizji:

1. Tomasza Bazana – Kinetic exercises/ rytuał biologiczny 

2. Aleksandry Dziurosz i Tomasza Szczepanka Niech żywi grzebią umarłych.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Idea projektu Wieczory dziadowskie: Tryptyk nawiązuje do tradycji Wieczorów polskich Conrada Drzewieckiego, realizowanych od 1973 roku.  Projekt ma objąć trzy premiery. Punktem wyjścia Wieczorów jest temat Dziadów Adama Mickiewicza, trzy projekty stworzą unikalną platformę twórczej rywalizacji. Organizatorzy zapewnią, że w przyszłości będą kontynuować  konkursy na realizację premier zgodnie z programem artystycznym Polskiego Teatru Tańca. Jesienią we współpracy z organizatorem ogłosimy jego szczegóły.

 

Premiery spektakli Wieczory dziadowskie: Tryptyk są planowane na 25-27 maja 2017 roku w Poznaniu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close