Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca wystąpi dziś podczas jubileuszowej,  XV edycji Belgrad Dance Festival, w 2012 roku uznanego przez 

„BalletTanz” za jedno z najbardziej reprezentatywnych wydarzeń tego typu na Starym Kontynencie. Teatr z Poznania zagra obok tak znakomitych zespołów jak: Vertigo Dance Company z Tel Awiwu, Les Ballets Trockadero de Monte Carlo z Nowego Jorku, Hong Kong Ballet, Zero Visibility corp. z Oslo, Sydney Dance Company czy Company Marie Chouinard z Montrealu.

 

Polski zespół pokaże Czterdzieści w reżyserii i choreografii Jo Strømgrena, norweskiego artysty odznaczającego się niezwykłą aktywnością na międzynarodowej scenie tańca – w 2013 roku 20 różnych produkcji jego autorstwa było wykonywanych na całym świecie.

 

Przypomnijmy, że Czterdzieści to barwna, wyrażona językiem słów i ruchowej ekspresji historia kobiety, obejmująca cztery dekady jej życia. Towarzyszymy bohaterce w przełomowych momentach, rozstaniach i powrotach, zwątpieniach, wyborach, nadziejach i zmaganiach. W procesie gromadzenia doświadczeń i poznawania samej siebie. Przyglądamy się jej podczas wędrówki po Polsce w okresie demokratycznej transformacji i po kuszącej bogactwem wrażeń i możliwości Europie. Koleje jej losu to opowieść o egzystencjalnej podróży współczesnego Everymana od momentu narodzin do dojrzałości. A także pretekst do pokazania, z dystansu obcokrajowca, z subtelną nutą ironii, polskich przywar i romantyzmu.

 

Spektakl powstał jako część projektu: Znaki czasu – pokonać granice. Działania artystyczno-edukacyjne w Polsce, Norwegii i Islandii, w ramach programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego (Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014). Jego premiera odbyła się 15 i 16 czerwca 2013 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

 

W Belgradzie zostanie zaprezentowany w Opera & Theatre Madlenianum – działającej od 1999 roku, pierwszej prywatnej przestrzeni teatralnej i operowej w Serbii. 

 

Strona festiwaluhttps://belgradedancefestival.com/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close