Wersja do druku

Udostępnij

Ukraina będzie drugim po Niemczech krajem, w którym Polski Teatr Tańca – Balet Poznański wystąpi w ramach polskiej prezydencji w UE. Przedstawienie Carpe Diemw choreografii Ewy Wycichowskiej, do muzyki Zbigniewa i Macieja Górnych, będzie można zobaczyć w kijowskim Narodowym Akademickim Teatrze Operetkijuż 28 października.

Jak komentują twórcy spektakl powstał z wzajemnej inspiracji wszystkich zaangażowanych weń artystów, w tym tancerzy. Punktem wyjścia była m.in. książka ukraińskiego pisarza Jurija Andruchowycza- Dwanaście kręgów, której fragmenty wypowiadane są na scenie. Przedstawienie – prócz tańca – zawiera również warstwę wokalną. Śpiewają sami tancerze, przeszkoleni specjalnie w tym zakresie przez krakowską artystystkę Olgę Szwajgier.

Premiera Carpe Diemmiała miejsce 2 marca 2007 w Poznaniu; spektakl pokazywany był także między innymi w ramach obchodów roku polskiego w Izraelu i na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Kijowski pokaz możliwy jest m.in. dzięki wsparciu Instytutu Polskiego w Kijowie oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close