Wersja do druku

Udostępnij

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Widzów w okresie zagrożenia koronawirusem Polski Teatr Tańca zaprasza do uczestnictwa w swoich wydarzeniach online.

 

Wspólne oglądanie filmu Toporzeł

 

W najbliższą niedzielę, 22 marca o godz. 17.00 PTT zaprasza na swój profil na Facebooku do wspólnego oglądania najnowszej produkcji filmowej Polskiego Teatru Tańca pt. Toporzeł w reżyserii Iwony Pasińskiej i z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego. Inspiracją dla projektu były rzeźby Stanisława Szukalskiego, krajobrazy Gór Izerskich i surowy teren kopalni kwarcu „Stanisław”. Film eksploruje silne więzi między człowiekiem i naturą oraz piękno bryły ludzkiego ciała. Występuje w nim siedmiu tancerzy Polskiego Teatru Tańca – Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Paweł Malicki, Michał Przybyła i Adrian Radwański. Film znalazł się w selekcjach oficjalnych Konkursu Dances with Camera w ramach Short Waves Festival 2020 oraz Moovy Tanzfilmfestival Köln.

 

Więcej o filmie: http://www.ptt-poznan.pl/pl/node/703

 

 

 

Rozmównica Tańce książek

 

Teatr zaprasza także w sobotę 28 marca o godz. 17.00 (również na kanale Polskiego Teatru Tańca na Facebooku) do wirtualnego udziału w najbliższym wydarzeniu – rozmównicy pt. Tańce książek z udziałem historyczki sztuki Barbary Góreckiej oraz krytyczki sztuki Moniki Polak, wokół tematu „tańczących książek” – publikacji i artbooków wywołujących iluzję ruchu oraz, w sposób niekoniecznie dosłowny, odwołujących się do tańca.  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close