Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca ogłosił wyniki naboru na Laboratoria twórcze, adresowane do studentów szkół artystycznych i młodych twórców, w tym roku organizowane po raz drugi. Organizatorzy dziękują za nadesłane zgłoszenia i przypominają, że informację o ostatecznym składzie grup w ramach Laboratorium technologicznego, Laboratorium ruchu, Laboratorium działania z reżyserem i Laboratorium słowa zostały przekazane drogą mailową. Uczestników laboratoriów organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem.

 

Jednocześnie Polski Teatr Tańca przypomina, że wciąż czeka na seniorów, którzy pragną wziąć udział w Laboratorium wieku. Osoby zainteresowane mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na adres a.królica@ptt-poznan.pl lub przekazywać informację telefonicznie, tel. (61)852 42 42.

 

Otwarty charakter ma natomiast Dancing Poznań –  cykl pięciu potańcówek skierowanych do wszystkich mieszkańców Poznania. W dniach od 27 do 31 sierpnia w godz. 18.00 – 19.00 na Dziedzińcu Szkoły Baletowej będzie okazja do wspólnego tańczenia przy rytmach różnorodnej muzyki. Za stolikiem DJ stanie Sebastian Cedro, a w rolę prowadzącego  potańcówki wejdzie Robert Chodyła. Każdy wieczór będzie odbywał się pod innym tanecznym hasłem. PTT planujey zaprosić uczestników do włączenia się do wspólnej zabawy także przez propozycję odpowiedniego stroju bądź element stosowny do proponowanej stylizacji na przykład: wachlarz, wianek z kwiatów czy kaszkiet. Wstęp na spotkania z tańcem jest wolny.

 

Laboratoria twórcze opierają się na pracy procesowej w zintegrowanych działaniach interdyscyplinarnych sztuk. Organizatorzy wyobrażają sobie Laboratoria… jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodząy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka nierzadko polega na badaniach i/lub pracy laboratoryjnej.

 

Harmonogram laboratoriów

 

Kuratorka: Anna Królica
Organizator: Polski Teatr Tańca 
Partnerzy: Movement Factory Foundation
Młyńska 12
Instytut Teatru i Sztuki Mediów
Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close