Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 21 stycznia 2017 o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82) na premierę spektaklu Żniwa w reżyserii Igora Gorzkowskiego i w choreografii Iwony Pasińskiej. Spektakl jest pierwszą realizacją Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Iwony Pasińskiej.  Premiera zainauguruje nowy program artystyczny teatru na rok 2017 – Rok Guślarzy.

 

Żniwa nawiązują do obrzędów towarzyszących żniwom, oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka – zarówno w planie etnograficznyczm (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz Rokiem Polskim Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym i filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego.

 

Wykonawcy – tancerze Polskiego Teatru Tańca, oraz aktor, wcielą się w role protagonistów, eksplorując różne warianty wydarzeń w przestrzeni ruchu i słowa. Fizyczna i psychologiczna intensywność działań wkomponowana została w ascetyczną oprawę wizualną spektaklu. Warstwę muzyczną i partie wokalne, w oparciu o motywy polskiej muzyki tradycyjnej, stworzy i wykona Adam Strug.

 

 

Reżyseria: Igor Gorzkowski

Choreografia: Iwona Pasińska

Muzyka i partie wokalne: Adam Strug

Kostiumy: Adriana Cygankiewicz

Artyści: Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka,  Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Jerzy Kaźmierczak, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl,Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong, Maciej Cymorek

 

Bilety: 50 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

dostępne w kasie CK Zamek oraz online: link:  http://www.zamek.poznan.pl/sub,pl,345,bilety-na-imprezy-on-line.html

 

Kolejny spektakl odbędzie się 28 lutego w CK ZAMEK

 

Strona Teatru: www.ptt-poznan.pl

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close