Wersja do druku

Udostępnij

Grupa Crearte3 z Meksyku rozpoczyna 14 maja 2016 tournée po Polsce w ramach pokazów przedstawienia Szept w moim oku/Whisper in my Eye w choreografii Małgorzaty Haduch. Projekt powstał w wyniku rezydencji artystycznej w Centro de Las Artes w San Luis Potosi w Meksyku, przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza/Culture.pl. Przy okazji prezentacji spektaklu odbędą się również warsztaty dla tancerzy i choreografów.

 

O projekcie:

W 2015 roku polska artystka pracowała z profesjonalnymi tancerzami z Queretaro, Jalisco, Pachuca i San Luis Potosi. Tematem spektaklu jest poszukiwanie narzędzi choreograficznych, które pozwolą przenieść doświadczenie tańca z tego, co się widzi, na to, jak taniec może być odbierany za pomocą zmysłu słuchu. Jednak zamiast dźwięku, w centrum uwagi tej choreografii jest cisza, a ruch rodzi się z dwóch form muzycznych – szeptu i hałasu. Głos jest jedyną ścieżką dźwiękową spektaklu, a elementy kultury polskiej i meksykańskiej łączą się ze sobą w zaskakujący i nieco romantyczny sposób. W kompozycji tanecznej grupa wykorzystuje także metody tworzenia ruchu rozwinięte i zebrane przez Małgorzatę Haduch w czasie serii występów Free The Dance. Powstawaniu spektaklu towarzyszyła osobista historia choreografki, która swoje dzieciństwo spędziła w Meksyku.

 

Tour po Polsce spektaklu Whisper in my Eye: Łódź (20 maja, Scena Ruchu); Kraków (22 maja, Scena Tańca Współczesnego) Warszawa (24 maja, Scena Tańca Studio), Wrocław (27 maja, Laboratorium Ruchu ESK 2016 – Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange).

 

Szept w moim oku jest pierwszym projektem, który połączył życie zawodowe i zainteresowania artystyczne Małgorzaty Haduch ze wspomnieniami artystki z meksykańskiego okresu życia. Dlatego w warstwie choreograficznej przedstawienie czerpie zarówno z tradycji meksykańskich tańców folklorystycznych, jak i z czułych polskich piosenek.

 

Tournée w Polsce odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce.

 

Ambasada Meksyku w Polsce logo (miniaturka)

 

 

Specjalne podziękowania dla:

 Pani Kingi Grzechulskiej (Ambasada Meksyku), Irais Verastegui (Creart3), Marcina Skalskiego (Skalski Dance School), Jadwigi Majewskiej, Adama Kamińskiego, Piotrka i Zbyszka (Eszeweria Apartments), Maji Molskiej i Irada Mazliaha (Warsaw Dance Department), Joanny Orłowskiej (Hurtownia Ruchu), Michała Ratajskiego, Anny Królicy, Magdy Wasińskiej (Bal), Elżbiety i Joanny Haduch, Jadwigi Kubik, Filipa i Feliksa Molskiego.

 

Crearte3 (Meksyk) i Unfinished Company (Polska) prezentują po raz pierwszy w Polsce:

Choreografia i koncepcja: Małgorzata Haduch
Występują: Jesús Eduardo Rocha Montes, Mariana Vázquez Omaña, Edna Rodríguez López, Joel Olvera López, Casandra Espinosa Reyes, Rafael Becerra (Creart3/ Meksyk)
Partnerzy: Centro de Las Artes de San Luis Potosi Danza
Produkcja:  Irais Verastegui 

 

Warsztaty dla tancerzy i choreografów:

 

W trzech miastach Polski odbędą się warsztaty, których tematem będzie praktyka tańca współczesnego i metody tworzenia choreografii wykorzystywane w twórczości grupy Crearte3 oraz w doświadczeniu indywidualnej pracy tych artystów. Warsztaty poprowadzą: Eduardo Rocha Montes, Mariana Vázquez Omaña, Cassandra Espinosa Reyes, Rafael Becerra i Małgorzata Haduch. Eduardo rozgrzeje nas treningiem Parkour,  Mariana poprowadzi lekcję tańca współczesnego,  Cassandra w praktyce podzieli się swoimi badaniami nad cielesną dramaturgią dźwięku, a Rafa i Małgorzata poprowadzą improwizację w oparciu o metody kompozycji wykorzystane w spektaklu Whisper in my Eye.

 

21 maja Łódź, w godz. 11.00-16.00

Teatr Szwalnia

www.teatrszwalnia.pl

 

 

23 – 26 maja Warszawa

zajęcia ze studentami Warsaw Dance Department

 

25 maja Warszawa, w godz. 16.00-18.00

Flying Low – Scena Tańca Studio/Teatr Studio

www.teatrstudio.pl

(zapisy: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl do 20 maja).

 

 

28 maja Kraków, w godz. 14.00-20.00

Hurtownia Ruchu

www.hurtowniaruchu.pl

 www.freethedance.blogspot.com

 

 

Kontakt/Rezerwacja :

freethedance@gmail.com

794 157 665

 

Inne:

30 maja Kraków,  godz. 20.00

Free The Dance – Improwizacja taneczna z muzyką na żywo

Występują: Creart3 (Meksyk), Aneta Jankowska, Piotr Skalski I Małgorzata Haduch

Muzyka: Paulina Owczarek, Wiktor Krzak i Kuba Rutkowski

Bal na Zabłociu

ul.Ślusarska 9

 

Obejrzyj:

Trailer spektaklu

Wideo o warsztatach

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close