Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Free The Dance na czerwcową (19-23.06) trasę po Polsce Małgorzata Haduch zaprosiła Arvinda Gangę i tancerkę Marię Mavridou. Razem tworzą trio Help Me To Crash. Łączy ich fascynacja sceną free jazzową w Amsterdamie, gdzie od wielu lat interesuje ich tworzenie performensów ze swobodnie improwizowaną muzyką i tańcem. Poszukują harmonii, która powstaje ponad formą oraz niezależności w indywidualnej ekspresji. Jak mówią, Help Me To Crash charakteryzuje się surową czułością i zaufaniem, które pozwala na odważne ukazywanie tego, co leży najgłębiej. Wczoraj występowali w krakowskim klubie Alchemia, natomiast dziś o 20.00 we Wrocławiu (Druga Fala). Poniżej zamieszczamy kalendarium występów.

Cykl Free The Dance,seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to spotkanie wyjątkowych osobowości scenincznych i doświadczonych improwizatorów, propozycja połączenia środowisk muzycznych i tanecznych uwalniające improwizację w tańcu współczesnym od wielu stereotypów. Free The Dance stało się manifestem pełnym pasji tworzenia nowych doświadczeń, zarówno dla artystów, jak i publiczności. Czerpiąc inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, czerwcowy program Free The Dance zapowiada się bardzo intensywnie.

Arvind Ganga – gitara
Maria Mavridou- taniec
Malgorzata Haduch – taniec

Trailer

Blog projektu

Bilety: 20zł

Wystąpią:
19.06.2013 Help Me To Crash w/The Kurws, Alchemia , Kraków, godz. 20:30, bilety 20 zł
strona Alchemii
FB Alchemii

20.06.2013 Help Me To Crash Druga Fala, Wrocław, godz.20:00 bilety 10/15 zł
FB Druga Fala

21.06.2013 Help Me To Crash w Mózg, Bydgoszcz godz.21:30 bilety 10zł
Strona Mózgu
FB Mózgu

22.06.2013 CSW ZU godz. 12:00 w ramach cyklu Zielony Jazdów 2013

22.06.2013 Help Me To Crash w/The Kurws Dragon, Poznań godz.19:00 bilety 15 zł
FB Dragon

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close