Wersja do druku

Udostępnij

Trwa rejestracja na wrześniowe warsztaty organizowane w ramach programu The Porto Sessions, którego kuratorką jest Meg Stuart we współpracy z Aną Rocha. Kompletny program zostanie ogłoszony wkrótce. Wśród prowadzących znalazła się również Anna Nowicka, która poprowadzi warsztaty zatytułowane Dreamstates [Stany Wyśnione]. Pozostali pedagodzy to m.in. tacy artyści, jak Benoît Lachambre, Mark Tompkins i  Meg Stuart.

 

Opis warsztatów

14-18 września 2015, w godz. 16:00-20:00; opłata: 90 € 

 

Anna Nowicka: Dreamstates

 

Warsztat poświęcony będzie praktyce świadomego śnienia oraz wykorzystywania materiału sennego w procesie snucia marzeń, który towarzyszy naszej świadomej egzystencji, pozwalając nieprzerwanemu strumieniowi obrazów in-formować ciało, wpływać na jego obecność oraz służyć jako źródło działań. Uczestnicy pracować będą nad swoimi snami, nawiązując z nimi dialog i wykorzystując ich strukturę jako kalejdoskopową mapę działalności twórczej. Zastosowane podczas warsztatów narzędzia „otwierania” snów oraz towarzysząca mu zmiana perspektywy umożliwia odkrycie sposobów na otwarcie ciała, rozwinięcie go jako bytu wielostykowego, który nieustannie się rozwija, poruszając się między rejestrami realnego i wyobrażonego, bycia i działania, dystansu i bliskości, zachowując jednocześnie świadomość ciągle przepływających przezeń impulsów oraz umiejętnie wybierając z nich te, za którymi podąży i w które się wcieli. Celem warsztatu  będzie połączenie intuicyjnej pracy twórczej w oparciu o świadome decyzje choreograficzne, umożliwiające performerom odniesienie się do własnych snów jako czytelnego źródła wiedzy i fundamentu twórczego.

 

Wszystkie warsztaty odbędą się w Teatrze Rivoli w Porto.

Przy rejestracji na więcej niż jeden z warsztatów udzielona zostanie zniżka:

10% przy rejestracji na 2 warsztaty

20% przy rejestracji na 3 lub 4 warsztaty

 

Organizatorzy udzielają wszelkich informacji pod adresem: office@mezzanine.pt

Do podania należy załączyć krótką notę biograficzną.

THE PORTO SESSIONS

1 września-25 października .2015

 

 

Warsztaty poprowadzą: Anna Nowicka, Benoît Lachambre, Christian Breuer, Cristina Planas Leitão, Gaëtan Rusquet, Giulia Paolucci, Hamish MacPherson, Jeroen Peeters, Jozef Wouters, Joana Von Mayer Trindade, João Costa Espinho, Mark Tompkins, Mariana Tengner Barros, Mor Demer, Michiel VandeVelde, Noha Ramadan, Varinia Canto Villa oraz Rodrigo Malvar

 

Więcej informacji: www.mezzanine.pt/en

 

Organizacja i Produkcja: MEZZANINE

Koprodukcja: Teatro Municipal do Porto

We współpracy z: Damaged Goods

Wsparcie: Goethe-Institut Porto, Maus Hábitos, STCP and Metro do Porto

MEZZANINE jest stowarzyszeniem kulturalnym o charakterze non profit finansowanym przez Rząd Portugalii / Sekretarza Stanu ds. Kultury / Generalny Dyrektoriat ds. Sztuki

Meg Stuart/Damaged Goods działa przy wsparciu władz flamandzkich oraz Komisji Wspólnoty Flamandzkiej

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close