Kształty to spektakl dla widzów od 2 roku życia. Twórcami oraz wykonawcami są Grzegorz Łabuda oraz Jakub Margosiak – założyciele Living Space Theatre. Spektakl wystawiany był w Polsce, Chinach i USA, ale po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w Portugalii.

Wersja do druku

Udostępnij

Living Space Theatre zaprezentuje swój autorski spektakl teatru tańca Kształty w Lizbonie w Teatro Municipal Amelia Rey Colaco w dniach 18 i 25 lutego.

O spektaklu:

A co gdyby wszystkie otaczające nas kształty ożyły – zaczęły się poruszać, wchodzić na okna albo żyć tak jak ludzie – jeść, czytać, a nawet tworzyć człekokształtne relacje? Jak różne kształty jesteśmy sobie w stanie wyobrazić? Czy moglibyśmy się z nimi zaprzyjaźnić? Ukształtować coś, odkształcić, nabrać kształtu, być kształtu czegoś, mieć kształt lub wykształcić?

Kształty to pobudzający wyobraźnię spektakl teatru tańca, który opowiada o przyjaźni człowieka z dość dziwnym, abstrakcyjnym stworem-kształtem i towarzyszącym temu procesowi strachem. Zastosowanie języka ruchu i tańca daje przestrzeń do wielu interpretacji pojawiającego się na scenie nieludzkiego bohatera. Towarzyszące spotkaniu emocje są jednak uniwersalne – początkowy lęk zmienia się w ciekawość, chęć oswojenia i prowadzi do wzajemnego poznawania się bohaterów, budowania zaufania, bliskości i przyjaźni. Spektakl uruchamia wyobraźnię nie tylko dzieci, ale również dorosłych a dzięki zastosowanej formie spektakl niweluje bariery w dostępnie do treści.

Twórcy:

Produkcja: Living Space Theatre

Reżyseria i choreografia: Jakub Margosiak, Grzegorz Łabuda

Kostiumy: Grzegorz Łabuda

Występują: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak

Czas trwania: 45 minut

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close