Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński powołał Paulę Lis-Sołoduchę na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Siedmioletnia kadencja rozpoczęła się 1 maja 2023 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Paula Lis-Sołoducha

Waltornistka, menedżerka kultury. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. W latach 20152016 odbyła staż artystyczny na Universität der Künste w Berlinie w klasie prof. Christiana Friedricha Dallmanna. Ukończyła także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej na kierunku menedżer kultury.

Od listopada 2018 roku była specjalistą ds. Programów Ministra w Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca. W 2019 roku rozpoczęła współpracę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie od 2021 roku sprawowała funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury. Odpowiadała za nadzór nad instytucjami z obszaru muzyki i tańca oraz działania resortu w zakresie wspierania środowisk artystycznych. Brała udział w pracach zespołu odpowiadającego za przygotowanie projektu ustawy o artystach zawodowych oraz wsparcia środowisk artystycznych podczas pandemii.

Od 2022 roku jest przedstawicielką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Rządowym Programie Polski Inkubator Rzemiosła.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close