Wersja do druku

Udostępnij

Dziś o godz. 16.00 na Placu Wolności w Poznaniu w ramach Malta Festival z okazji jubileuszu 10-lecia programu Stary Browar Nowy Taniec odbędzie się dyskusja w kontekście książki Anny Królicy Pokolenie Solo na temat stanu tańca współczesnego w Polsce. Moderacja: Joanna Leśnierowska. Goście: Anna Królica i rezydenci programu SOLO PROJEKT.

 

 Na książkę Pokolenie Solo. Choreografowie w rozmowach z Anną Królicą składa się cykl dwudziestu pięciu wywiadów przeprowadzonych z młodymi polskimi choreografami, który układa się w narrację pokoleniową. Z wywiadów wyłania się obraz oraz specyfika organizacji pracy niezależnych choreografów, nierzadko oparta na strategii równoczesnego działania w kraju i zagranicą, nieustannym byciu w drodze, pomiędzy jednym a drugim projektem. Tymczasowość, nomadyczny tryb życia oraz dążenie do celu i perfekcji wyznaczają im codzienny rytm. Ten zapis spotkań i dyskusji o tańcu tworzy krajobraz polskiej sceny tańca ostatniej dekady, są one świadectwem przemian zachodzących w choreograficznej praktyce scenicznej. I tak niezaprzeczalnie obok teatru tańca pojawia się miejsce dla nowego tańca i towarzyszącej mu nowej wizji cielesności.

 

Publikacja książki jest częścią programu Maszyna choreograficzna w ramach projektu Kto inspiruje? Tadeusz Kantor! realizowanego przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w latach 2013–2014 i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Część wywiadów została przeprowadzona w 2012 roku w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Przeczytaj:

 

Spis treści, wstęp i stopka

 

Wywiad z Izą Szostak

 

Czas: 1H

Bilety: wstęp wolny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close