Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów jubieluszu 40-lecia zespołu środę 13 lutego o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury „ZAMEK” w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82) na premierę trzeciego odcinka audio-video-performance’u, poświęconego czterem dekadom Polskiego Teatru Tańca10 x 4 = XL / Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś, zatytułowanyYesterday… and TODAY. Odcinek ten obejmuje lata 1981-84.

W programie wydarzenia znajdą się m.in. reinterpretacje fragmentów spektakli Yesterday oraz Panna i śmierć. Na scenie CK Zamek wystąpią nie tylko obecni tancerze PTT: Urszula Bernat-Jałocha, Niels Claes, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki i Katarzyna Rzetelska, ale także była I solistka PTT – Mariola Hendrykowska. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą także: Elżbieta Mazurkiewicz-Kolasińska, Ryszard Węgrzynek i Jacek Miszczak. Autorką scenariuszy do wszystkich odcinków projektu jubileuszowego PTT jest dyrektor teatru Ewa Wycichowska, która poprowadzi środowe wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close