Wersja do druku

Udostępnij

Już za tydzień, w piątek 20 sierpnia o godz. 19.00, odbędzie się wieczór jubileuszowy: 25-lecie pracy artystycznej Andrzeja Adamczaka. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną dwa spektakle w choreografii artysty: premierowo Nie czas by spać oraz Instynkt z 2020 roku.

 

Andrzej Adamczak swoją karierę rozpoczął w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Po kilku intensywnych sezonach tańczenia w repertuarze klasycznym, neoklasycznym i charakterystycznym (Giselle, Ognisty ptak, Popołudnie Fauna, Harnasie, Grek Zorba) przeprowadził się do Szczecina by wraz z kolegami kreować w Teatrze tańca DNA przy Operze na Zamku. W roku 2001 związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie ponad piętnaście lat był I solistą. Tańczył w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, m.in. w choreografiach Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Yossi Berga, Jacka Przybyłowicza, Istvana Yuhos – Putto, Thierry Vergera, Nadara Rosano i Jo Stromgrena. Obecnie jest freelancerem. Współpracuje jako pedagog i choreograf z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Poznaniu oraz z innymi ośrodkami kultury.

 

Otrzymał dwukrotnie (w 2003 i 2005) główną nagrodę za najlepszą choreografię współczesną na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku oraz nagrodę za najciekawszą choreografię na II Ogólnopolskim Konkursie Baletu Najmłodszych Tancerzy (2006). Jest laureatem Nagrody dla Młodych Twórców Miasta Poznania (2004) i Medalu Młodej Sztuki (2009).

 

Zrealizował wiele spektakli dla Atelier Polskiego Teatru Tańca: m.in. JA-JO (2002), …szparagijem (2002), Wchodzę (2004), Scan (2006), Trzy siostry – Wyobrażenie (2009), Need me (2014), Touch me (2016) i dla Polskiego Teatru Tańca: Chopin – Fresh Fruits (2010). Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach (Teatr Wielki w Łodzi we współpracy z Polskim Teatrem Tańca – 2011), Volta (2013). Dla CK Zamek w Poznaniu Arbro Cosmica (2014) oraz dla Festiwalu Młodego Widza Ale Kino! Basia? (2002). W 2006 Czas młodości oraz  w 2021 Insieme jako spektakle dyplomowe uczniów w Ogólnokształcącej szkole baletowej w Poznaniu.

 

Podczas wieczoru prezentowane będą spektakle w choreografii Andrzeja Adamczaka: Nie czas by spać (premiera) oraz Instynkt (2020).

 

Nie czas by spać

 

Masz wrażenie, że nikt cię nie słucha? Stoją obok Ciebie ale nic nie mówią. Cokolwiek robisz i tak nie patrzą. To nie ten czas by spać, otwórz umysł i po prostu zacznij….

 

Obsada:  Andrzej Adamczak, Agnieszka Brzezińska, Katarzyna Leszek, Szymon Pacholec -Tancerz Kieleckiego Teatru Tańca,

 

Instynkt

 

Każdy z nas codziennie i bezustannie poszukuje w życiu piękna: w sztuce, relacjach, miłości. Pokładamy nadzieję w nowych zdarzeniach, ludziach i emocjach. Nawiązując relacje, otwieramy się na innych, zapraszamy ich do naszego świata. Bywa, że stajemy się wtedy bezbronni. Czasem przeżywamy rozczarowania, cierpimy i w konsekwencji tracimy wiarę w to, że piękno w ogóle istnieje. Czy to oznacza, że nie słyszymy swojego wewnętrznego głosu, który nas ostrzega, czy też celowo go ignorujemy? A może to instynkt nas zawodzi? Jaką cenę za to płacimy? Najważniejsze, żeby wiedzieć czy było warto.

 

Obsada: Agnieszka Brzezińska, Filip Hylewicz, Katarzyna Leszek, Szymon Pacholec -Tancerz Kieleckiego Teatru Tańca, Zofia Tomczyk,

 

Bilety dostępne pod adresem: https://www.biletomat.pl/teatry/25-lecie-pracy-artystycznej-poznan-10354/

 

Miejsce: Poznań, Aula Artis, ul. T. Kutrzeby 10 

 

Spektakle odbywają się w duchu aktualnych przepisów sanitarnych. Organizatorzy proszą o przestrzeganie regulaminu, noszenie maseczek, korzystanie z punktów dezynfekcji rąk oraz zachowywanie dystansu.

 

Strony internetowe:

www.andrzejadamczak.com

www.facebook.com/andrzejadamczak

www.instagram.com/adamczak.andrzej

 

Spot do spektaklu: https://www.youtube.com/channel/UCAoMBgXMRRKBwGjUH30mrrw

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close