Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś w poznańskim Starym Browarze w ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie dwa spektakle polskich artystów, powstałe we współpracy z Art Stations Foundation. O 19.00 projekt Polska Agaty Maszkiewicz, przez wiele lat mieszkającej w Austrii, a obecnie we Francji. Spektakl odnosi się do dwóch zjawisk: sympatii i empatii. Spektakl, korzystając z rożnych środków wyrazu, takich jak taniec, performance, muzyka oraz wideo, lekko humorystycznie prowokuje widza do fizycznej reakcji na to, co widzi. . Jedni odczują zażenowanie, inni będą zmagać się z własnymi projekcjami i wyobrażeniami na temat tańca. Większość zapewne pomyśli o performance i performatywności, o osiągnięciach i sukcesach, ale także o urazach i porażkach, jakich w tańcu doświadczyli. Tancerka ubrana jest w sportowy narodowy strój biegaczki. Jej ciało nie może uciec przez kulturowymi uwarunkowaniami.

pomysł, choreografia, wykonanie Agata Maszkiewicz
wideo, dźwięk, światło Vincent Tirmarche
muzyka Miles Davis, The Rolling Stones, Zespół z Gąbina / Piotr Figurski / Piotr Kłyś
produkcja VierHochDrei / Lisa Schmidt
koprodukcja Workspace Brussels, imagetanz / brut Wien and Art Stations Foundation Poznań
ze wsparciem Kulturabteilung der Stadt Wien oraz Bundesministerium für Unterricht, Kunst und Kultur
podziękowania dla Peter Connelly

Natomiast o 21.00 solo Janusza Orlika Live on stage, spektakl o scenie, o wyborach artysty, o tym co robi, jak się prezentuje, jak się sprzedaje.O znalezieniu się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie, o braku pomysłów, o ich nadmiarze, ozaspokajaniu oczekiwań widza, o tworzeniu za dużo, o robieniu za mało. O piosence, o tańcu, o żarcie, owygłupie i o kpinie, o umiejętnościach i o ich braku. O prezentowaniu i o przeginaniu. O występie – na serio,na scenie, na żywo.

Live on stage to spektakl o scenie, o wyborach artysty, o tym co robi, jak się prezentuje, jak się sprzedaje.O znalezieniu się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie, o braku pomysłów, o ich nadmiarze, ozaspokajaniu oczekiwań widza, o tworzeniu za dużo, o robieniu za mało. O piosence, o tańcu, o żarcie, owygłupie i o kpinie, o umiejętnościach i o ich braku. O prezentowaniu i o przeginaniu. O występie – na serio,na scenie, na żywo.

JANUSZ ORLIK / PL / LIVE ON STAGE
reżyseria i choreografia Janusz Orlik
oryginalna muzyka Matt Howden (Sieben)
dźwięk i światło Łukasz Kędzierski
konsultacja Joanna Leśnierowska
produkcja Art Stations Foundation

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close