Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 21.30 w ramach jubileuszowego festiwalu 3 dni i noce z Polskim Teatrem Tańca w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14) pokaz wznowienia spektaklu Album z tego świata, który Ewa Wycichowska zrealizowała w 1992 roku, we współpracy z poznańskimi artystami: Krzesimirem Dębskim (muzyka) i Jolą Załecką (kostiumy). Po nim odbędzie się premiera najnowszego przedstawienia choreografki, Szkoda, że Cię tu nie ma, inspirowanego materiałami Teatru z pierwszych 20 lat istnienia zespołu. W spektaklu weźmie udział cały zespół artystyczny Polskiego Teatru Tańca.

Więcej o spektaklach

Album z tego świata to wznowienie spektaklu, który Ewa Wycichowska zrealizowała w 1992 roku, we współpracy ze znakomitymi poznańskimi artystami: Krzesimirem Dębskim (muzyka) i Jolą Załecką (kostiumy). Motywem organizującym koncepcję inscenizacyjną Albumu… jest tekst wiersza Stanisława Barańczaka Widokówka z tego świata, który staje się nie tylko literacką wykładnią dziejącego się na scenie choreograficznego dramatu. Co niemniej istotne rytm obecnego na scenie słowa jest jednocześnie melodią kroku, gestu, zastygnięcia w bezruchu, postaci spektaklu. Powracający jak litania tekst: „szkoda, że Cię tu nie ma” to sens prywatnego i zbiorowego wyznania, nasyconego tęsknotą za czasem przeszłym, śladem pamięci, w którym realność świata doczesnego przenika się z mistyką.

choreografia: Ewa Wycichowska
muzyka: Krzesimir Dębski
tekst: Stanisław Barańczak

***

Spektakl Szkoda, że Cię tu nie ma -premiera

Przedstawienie inspirowane materiałami Teatru z pierwszych 20 lat istnienia zespołu. W spektaklu weźmie udział cały zespół artystyczny Polskiego Teatru Tańca.

opracowanie spektaklowe oryginalnych choreografii: Ewa Wycichowska
oryginalne materiały choreograficzne, zrealizowane w wersji wideo: Daniel Stryjecki
opracowanie oryginalnych wersji kostiumów: Adriana Cygnakiewicz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close