Wersja do druku

Udostępnij

Do 15 stycznia 2013 trwa nabór aplikacji do stypendiów na pokrycie kosztów udziału w w Alternatywnej Akademii Tańca 2013, realizowanej w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu przez Art Stations Foundation. Alternatywna Akademia Tańca to projekt skierowany do początkujących choreografów funkcjonujących już na polskiej scenie tanecznej. Punktem wyjścia dla jego powstania było zwrócenie uwagi na odmienność zawodów tancerza i choreografa i, co za tym idzie, potrzebę różnego kształcenia profesjonalistów obu zawodów. Priorytetem projektu jest umożliwienie młodym choreografom nauki pod okiem najwybitniejszych choreografów i pedagogów prestiżowych europejskich akademii tańca, a także stworzenie takiego modelu edukacji, który najpełniej odzwierciedliłby istotę (a zatem i potrzeby) współczesnego tańca. Celem programujest także na wskazanie młodym choreografom wielu możliwych artystycznych dróg i metod kreacji poprzez wyposażanie ich w narzędzia pochodzące z różnych dziedzin sztuki.

Program opiera się na całorocznym cyklu zajęć w systemie sesyjnym (w roku 2013: 7 sesji po 30 godzin każda) prowadzonych przez międzynarodowych choreografów i pedagogów. Każdą edycję programu kończy otwarty pokaz powarsztatowy przyjmujący co roku różne formy (od performance/wykładów przez prezentację elementów procesu twórczego będącego przedmiotem warsztatu aż do instalacji i happeningów stworzonych w ramach warsztatu).

PLAN SPOTKAŃ Alternatywnej Akademii Tańca 2013:


  • 04.02-08.02: Rosalind Crisp / Berlin/ Paryż (choreographic improvisation)

  • 04.03-08.03: Maria F. Scaroni / Berlin (practice of states)

  • 15.04-19.04: Sjoerd Vreugdenhil / Amsterdam (kompozycja w oparciu o metody improwizacyjne Forsythe’a)

  • 24.06-28.06: Claudia Diaz / Lizbona (real time composition) / w ramach festiwalu MALTA

  • 02.09-06.09: Dany Mitzman / Werona (soundscapes – kompozycja dźwięku)

  • 21.10-25.10: Doris Stelzer / Wiedeń (choreographic practice)

  • 02.12-06.12: Barbara Meneses / Amsterdam (Double Skin/Double Mind)

Młodzi polscy choreografowie mogą uzyskać stypendia na udział we wszystkich w sesjach Alternatywnej Akademii Tańca.

W 2013 roku zostaną przyznane 2 rodzaje stypendiów:

  • stypendium pełne (pokrywające opłatę za coaching oraz zakwaterowanie w czasie trwania projektu; koszt dojazdu na sesję pokrywa sam stypendysta);

  • stypendium częściowe, zwalniające tylko z opłaty za zajęcia (koszt zakwaterowania i dojazdu pokrywa stypendysta).

Warunkiem otrzymania stypendium jest zobowiązanie się do wzięcia udziału we wszystkich 6 sesjach AAT 2013.

O stypendium ubiegać się mogą zaawansowani i funkcjonujący na polskiej scenie profesjonalni (legitymujący się dyplomem wyższej tanecznej uczelni) tancerze/choreografowie.


UWAGA! Program po raz pierwszy dopuszcza także aplikacje od artystów, którzy korzystali już wcześniej z pomocy Art Stations Foundation/byli rezydentami AAT w poprzednich latach.

Aplikacje zawierające profesjonalne CV i list motywacyjny należy wysyłać na adres info@starybrowarnowytaniec.pl z dopiskiem w tytule „AAT stypendium 2013” do dnia 15.01.2013


Lista stypendystów zostanie ogłoszona do 25.01.2013

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close