Wersja do druku

Udostępnij

Black & White to trzyczęściowy wieczór choreograficzny autorstwa trzech twórców związanych z izraelskim Kibbutz Contemporary Dance Company – jednym z najlepszych zespołów tańca współczesnego na świecie. Rami Be’erjest dyrektorem artystycznym i choreografem KCDC. Pracujący od lat w Amsterdamie Izraelczyk Itzik Galili to dyrektor i choreograf Dansgroep Amsterdam. W 2009 roku Itzik Galili po raz pierwszy przygotował swój spektakl w Kibbutz. Obaj choreografowie są światowej klasy twórcami, których prace wywarły ogromny wpływ na język choreograficzny Jacka Przybyłowicza, wieloletniego tancerza KCDC, obecnie – zastępcy ds. baletu dyrektora Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Kilka krótkich sekwencjito choreografia Jacka Przybyłowicza do muzyki barokowego kompozytora Marin Maraisa z wykorzystaniem projekcji autorstwa Katarzyny Kozyry. W spektaklu zarówno taniec współczesny, jak i projekcja zostały poddane barokowej stylizacji. W choreografii niezwykle ważną rolę odgrywa muzyka w wykonaniu Jordi Sabala, stanowiąca historyczny kontrapunkt dla współczesnego w swym zamyśle spektaklu.

Things I told nobody Itzika Galilijest pełną rozmachu choreograficzną wizją, dla której tłem muzycznym są wybrane fragmenty utworów Mozarta, Hendla, Vivaldiego i Satie. Jedenastu tancerzy pokonuje przestrzeń sceniczną w bardzo fizycznej kompozycji, charakterystycznej dla języka choreograficznego Itzika Galili. Afabularny spektakl jest surrealistyczną, pełną humoru wariacją na temat niewypowiedzianych przez tancerzy słów i półszeptów. W spektaklu wykorzystano muzykęVivaldiego, Haendla, Mozarta i Satie.

Rami Be’er zaprezentuje natomiastduetMotyle. Black & White to pozycja z repertuaru Teatru Wielkiego w Poznaniu.Miejscem specjalnej, studyjnej prezentacji prac trójki wybitnych choreografów będzie poznański Stary Browar – Studio Słodownia +3, jedno z miejscnajważniejszych dla współczesnego polskiego tańca. To kolejny dowód na szeroką formułę działalności tej placówki – kojarzonej przede wszystkim z mocno sprofilowanym programem nowego tańca, minimalizmem, choreografią konceptualną i tańcem krytycznym. Pokaz studyjnyBlack & White – 13 października o 20:00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close