Kompania Tańca AWF Poznań serdecznie zaprasza na premierę spektaklu Love w choreografii Agnieszki Doberskiej. Premiera spektaklu odbędzie się 4 czerwca 2023 roku o godz. 19.00 w poznańskim Pawilonie, w ramach wydarzenia Contestporary Final 2023 || Masterclass || All Styles Jam & Wars II Presentations.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

„Wszystkie przemiany kulturowo-społeczne tworzy mechanizm »kreatywnej destrukcji«”.

Zygmunt Bauman Płynne pokolenie

To, co tworzy konstrukcję, jednocześnie powoduje destrukcję tego, co musi się w tym miejscu rozpaść. Wyznaczanie nowych granic i przekraczanie starych pozwala zburzyć kolejne warstwy tego, co destrukcyjne. Robienie czegoś z miłości dekonstruuje wszystko to, co z miłości nie jest. Zatem czy dekonstrukcja zawsze oznacza akt zniszczenia? Przecież przekraczanie granic to destrukcja barier, które blokowały nasz rozwój. Przecież czyny z miłości są destrukcją dla obłudy, kłamstwa i nienawiści, które po cichu niszczą nasz świat.

Realizatorzy:

Choreografia: Agnieszka Doberska
Muzyka: MARMØ
Autor fotografii: Przemysław Sikorski
Autorka grafiki: Agnieszka Doberska
Obsada: Julia Bentkowska, Milena Bialik, Aleksandra Jóźwiak, Maja Lubawa, Zuzanna Neverauskas, Kamila Niemczewska, Kamil Podgórski, Natalia Poprawska, Adrianna Rojewska, Julia Samulka

Wstęp płatny

***

O Contestporary Final 2023 || Masterclass || All Styles Jam & Wars II Presentations

To wydarzenie taneczne ma w zamyśle ideę jednoczenia ludzi poprzez taniec. Contestporary oferuje przestrzeń do dzielenia się pasją do tańca i wyrażania siebie w języku pozawerbalnej komunikacji. Wydarzenie skupia wokół siebie głównie studentów, ale jest otwarte na każdego, kto kocha taniec. Contestporary charakteryzuje różnorodność tańca, która nie dzieli tej wspaniałej sztuki na style, gatunki czy innego rodzaju kategorie, co potwierdzają słowa uczestników: „Contestporary to dla nas wolność ruchu”. Dzięki pewnym zasadom jam nie jest zwykłą potańcówką, lecz pogłębionym researchem tanecznym, podczas którego wzajemny szacunek i akceptacja przeróżnych stylów tanecznych i technik wyzwala w ludziach niczym nie skrępowany entuzjazm i radość tańczenia. Contestporary final pozwala dostrzec i zrozumieć, że każdy człowiek jest inny, ciekawy i piękny, gdy dzieli się swoją pasją, umiejętnościami i radością tańczenia.

All Styles Jam & Wars

Podczas tegorocznego All Styles Jam & Wars zagrają didżeje: Michał Strugarek, Radek Mrozek oraz kolejny gość specjalny, czyli Franciszek Jackowski, który zagra MARMØ LIVE SET.

W tym roku na finale kontynuowana będzie formuła z poprzednich edycji w Tropsie, czyli sędziowie incognito. Będzie można ich poznać 4 czerwca, chwilę przed Top 16, o godz. 20.00. Ponadto finaliści poprzednich edycji już czekają, by zatańczyć w Top 16 na finale i zmierzyć się z 8 osobami wybranymi przez sędziów podczas jamu. Pojedynki Top 16 oceniać będą również sędziowie.

Autorka zdjęć: kasiazimna.foto
Autorka grafiki: Agnieszka Doberska
Autorka Logo: Milena Chwilka

Presentations

Podczas finału będzie można zobaczyć trzy prezentacje:
1. Organizator eventu, czyli Kompania Tańca AWF Poznań ze spektaklem pt. Love w choreografii Agnieszki Doberskiej, godz. 19.00;

2. Lena Skrzypczak we własnej solowej choreografii pt. The right to be unhappy, godz. 19.20.

3. Koniński Teatr Tańca, gość specjalny, ze spektaklem pt. Origami w choreografii Anny Akabali, godz. 19.30.

Contestporary Final 2023 || Masterclass

4 czerwca 2023 roku, Pawilon, godz. 15.00–16.00

Tegoroczny masterclass poprowadzą tancerki Konińskiego Teatru Tańca: Kinga Furmaniak oraz Maria Chrysostomou.

Podczas warsztatów z repertuaru Maria Chrysostomou oraz Kinga Furmaniak-Pogodska nauczą uczestników duetu ze spektaklu Origami w choreografii Anny Akabali. Duet bazuje na technice tańca współczesnego oraz na nieskomplikowanych partnerowaniach i stałym przepływie ruchowym pomiędzy partnerami.

Wstęp płatny

Grafika

„Contestporary” 2023. Grafika: materiały własne organizatorów

Grafika

„Contestporary” 2023. Grafika: materiały własne organizatorów

Grafika

„Contestporary” 2023. Grafika: materiały własne organizatorów

Grafika

„Contestporary” 2023. Grafika: materiały własne organizatorów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close