Wersja do druku

Udostępnij

Taniec i ruch to wspólny temat wszystkich filmów, które 19 i 20 marca rywalizować będą w konkursie Dances with Camera. Konkurs organizowany jest od 6 lat jako część Short Waves Festival, a projekcje filmów niezmiennie cieszą się popularnością zarówno wśród miłośników tańca, jak i filmu.

 

W ramach pokazów prezentowane są filmy tańca z całego świata, które odsłaniają przed widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji i filmowego obrazowania. W tym roku organizatorzy wyselekcjonowali 18 produkcji z 14 krajów, które będą konkurowały o uznanie Jury i publiczności. W programie znalazły się zarówno filmy fabularne, jak i abstrakcyjne, projekty eksperymentalne i tradycyjne, wykorzystujące różne języki sztuki filmowej i choreograficznej. Są wśród nich propozycje refleksyjne, ale też filmy urzekające humorem. Oprócz pokazów konkursowych w tym roku zaplanowany jest także specjalny pokaz Dances with Camera: Germany Now! – wyjątkowa selekcja najnowszych filmów tańca niemieckich artystów, przygotowana we współpracy ze stowarzyszeniem Tanzrauschen z Wuppertalu oraz Pool Internationales TanzFilmFestival z Berlina. 

 

Projekcje konkursowe odbędą się w dwóch częściach, w poznańskiej Słodowni +3 (Stary Browar). Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na gali rozdania nagród w ostatnim dniu festiwalu 24 marca. Zachęcamy do zapoznania się z programem obu  wieczorów pokazów Dances with Camera.

 

Program i opis filmów konkursowych cz. I

 

Program i opis filmów konkursowych cz. II

 

Pokaz Dances with Camera: Germany Now!

 

Jury:

 

Sarah Möller – członkini zespołu Poolinternationales TanzFilmFestival Berlin, kuratorka, wykładowczyni. Jest zapraszana jako kurator, wykładowca i członek jury. Jej badania skupiają się na choreografii filmowej lat 60. aż do 80., zaczynając od eksperymentalnego tańca nowojorskiego i sceny filmowej. Szczególnie zainteresowana tym, w jaki sposób można zaaranżować ruch i obrazy poza klasycznymi strukturami narracji. 

 

Francesca Poglie – ukończyła Venice University Ca’Foscari z dyplomem z języków i literatury orientalnej (hebrajski, niemiecki). Poglie tańczyła dla Emanuele Soavi Incompany, Staatstheater Darmstadt Biennale of Venezia Theater Duisburg, Opera Koln, Teatro Malibran-Fenice, Pfalzbau Ludwighafen, Koln Alte Feuerwache, Aachen Festival, Theater an der Rott, , Bregenzer Festspiele, Spellbound Dance Company. Pracowała z takimi choreografami jak: Emanuele Soavi, Mauro Astolfi, Ron Howell, Johan Kresnik, Susanne Linke, Mei Hong Lin, Richard Siegel, Didy Veldman. Od lipca 2015 roku jest kuratorką repertuaru tanecznego dla międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych Lago Film Fest.

 

Jeannette Ginslov – specjalistka w dziedzinie tańca filmowego oraz z użyciem technologii Rzeczywistości Rozszerzonej (AR). Obecnie pracuje nad doktoratem z Technologii Kreatywnej na London South Bank University, jest stypendystką wydziałów Nauk Stosowanych oraz Sztuki i Mediów. Ginslov ukończyła studia magisterskie z Media Arts & Imaging – Screendance (Taniec dla ekranu) Dundee University Scotland (z wyróżnieniem) oraz magisterkę z Choreografii na Rhodes University w RPA. Jest nagrodzonym choreografem, niezależnym twórcą filmów tanecznych, kuratorem i organizatorem międzynarodowych warsztatów. Jej prace były pokazywane na wielu festiwalach tańca ekranu na całym świecie. Jest też dyrektorem i kuratorem Screendance Africa (Pty) Ltd oraz koordynatorem i członkiem jury 60secondsdance.dk (2011-2014).

 

Bilety na pokazy dostępne są od 6 marca w punktach info w Starym Browarze i na ebilet.pl

 

Więcej informacji: www.shortwaves.pl i www.facebook.com/festiwalshortwaves

 

Organizator: Fundacja Ad Arte

 

Finansowanie: Miasto Poznań

 

Short Waves Festival 2019 (oryginał)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close