Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 20-21 marca 2018 roku od godz. 19.00 w Poznaniu (Słodownia + 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42), w ramach X edycji Short Waves Festival odbędzie się Dances with Camera – międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. W ramach pokazów prezentowane są filmy tańca z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji i filmowego obrazowania. W tym roku organizatorzy wyselekcjonowali 23 tytuły z 14 krajów, które będą konkurowały o uznanie Jury i publiczności. W programie znalazły się filmy fabularne, dokumenty, animacje, a także projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje. Są wśród nich propozycje refleksyjne, ale też filmy urzekające humorem. Jak zwykle nie zabraknie tańca, cielesnej narracji i zaskakujących poszukiwań ruchowych.

 

Dances with Camera jest częścią Short Waves Festival już od 5 lat, a pokazy konkursowe niezmiennie cieszą się popularnością zarówno wśród miłośników tańca, jak i filmu. Dlatego z okazji X edycji Festiwalu oprócz konkursowych pokazów Dances with Camera organizatorzy przygotowali także specjalny pokaz polskich filmów tańca, Polish Moves (21 marca, godz. 15.00, Kino Muza, ul. Św. Marcin 30).

 

 

Po pokazach konkursowych odbędą się spotkania z twórcami. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na gali rozdania nagród w niedzielę 25 marca o godz. 20.00.

 

Program i opis I części pokazów konkursowych, 20 marca godz. 19.00

Programi opis II częsci pokazów konkursowych, 21 marca godz. 19.00

Program Polish Moves

 

 

Jury:

 

Kerstin Hamburg – urodzona w Nordhausen w Turyngii. Studiowała na uniwersytecie w Wuppertalu, gdzie mieszka i pracuje od 1995. Pracuje jako communication designer, skupiając się na fotografii. W 2013 roku wraz z grupą artystów, kuratorów, tancerzy, projektantów stron internetowych i dystrybutorów filmowych założyła Tanzraushen, stowarzyszenie wspierające idee i zamierzenia festiwalu Dance on Screen. Pierwsza edycja TANZRAUSHEN –International Dance on Screen Festival odbyła się w Wuppertalu w 2016 roku.

 

 

Krzysztof Stasiak – producent filmowy, realizator dźwięku i reżyser. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i nauczyciel w Warszawskiej Szkole Filmowej. Doktorant PWSFTviT w Łodzi. Stypendysta Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Uczestnik warsztatów „Sound of the Image” (Berlin), „European Video Dance Heritage” (Madryt), „Screendance Masterclass” (Perth), „Winnipeg Screendance Intensive” (Kanada). Twórca filmów: Masina i Tactum – żywioły tańca,  prezentowanych na wielu festiwalach w kraju i za granicą.

 

Gitta Wigro – niezależna programerka filmów tańca mieszkającą w Londynie. Gościnnie selekcjonowała pokazy filmowe, wygłaszała wykłady i była członkinią jury na wielu międzynarodowych festiwalach. Prowadziła brytyjski festiwal Dance on Screen. Obecnie jest programerką konkursu filmów o tańcu na Leeds International Film Festival i wykładowczynią na kierunku film tańca na poziomie studiów magisterskich w London Contemporary Dance School. Współzałożycielka organizacji zajmującej się rozwojem artystycznym Independent Dance.

 

***

Bilety dostępne na stronach ebilet.pl oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

 

 

Więcej informacji:

www.shortwaves.pl

www.facebook.com/festiwalshortwaves

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close