Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy weekend, 13 i 14 maja o godz. 19.00, Stary Browar Nowy Taniec zaprasza do obejrzenia w akcji mistrzów improwizacji! Będzie to zakończenie polskiej odsłony programu Platform East. Podczas każdego wieczoru  Rosalind Crisp & Bo Widget pokażą swoją wspólna improwizowaną pracę (Crisp & Widget), ponadto Andrew Morrish wystąpi z ostatnimi improwizacjami solowymi z cyklu Oh Well (kolejno część 19 i część 20). Każdy wieczór będzie inny, organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w obu.

O spektaklach:

Crisp & Wiget zaprasza widzów na intymną komunię dwóch zasadniczych form ekspresji – tańca i muzyki. Czerpiąc z elementów wspólnych i dysonansów występujących w swoich praktykach, Rosalind i Bo zagłębiają się lub prześlizgują pomiędzy grą na całym swoim instrumencie (ciele albo wiolonczeli) lub rozplataniu go na odrębne kawałeczki. Dialog pomiędzy nimi rozciąga się i zakrzywia, podczas gdy ich intuicyjne reakcje na naszą niszczejącą planetę przenikają ich grę.

Oh Well to cykl improwizacji solowych wykonywanych przez Andrew Morrisha w dziesięciu miastach na całym świecie. Przeplatając język i ruch w połączeniu z ogromnym zaangażowaniem w komunikację, Andrew tworzy tragikomiczne utwory, które są zarówno zabawne, jak i poruszające. Nie potrafi opisać tematów, nad którymi pracuje, ponieważ stale się zmieniają i są często nieświadome, jednak mocno oddziałuje na niego świat, w którym obecnie żyjemy. Praca improwizacyjna oznacza, że tematy wyłaniają się w sposób subtelny i nieprzewidywalny.

 

Więcej o 13 maja

Więcej o 14 maja

 

Bilety (20/15 zł)  w pkt info Starego Browaru lub na ebilet.pl

 

***

 

Program Platform East ma na celu rozwijanie ucieleśnionej świadomości z nadzieja na pogłębiony jej wpływ na taneczną praktykę i refleksję. W ramach programu między jesienią 2016 a jesienią 2017 zaplanowane zostały prezentacje spektakli, twórcze rezydencje i choreograficzne laboratoria oraz seminaria. Różnorodne działania w wielu miejscach regionu są możliwe dzięki budowanym od dłuższego czasu relacjom miedzy artystami. W projekcie udział biorą twórcy i instytucje z   Berlina, Zagrzebia, Lublany, Poznania i wschodniej Finlandii. Drugi rok projektu koncentrować się będzie z kolei w East Gippsland w stanie Wiktoria w Australii. Inicjatorami  programu są Rosalind Crisp, Bo Wiget, Andrew Morrish, Helen Herbertson, Ben Cobham, Marco Wehrspann. Partnerskie instutucje: Tanzfabrik Berlin, Regional Dance Centre of Eastern Finland (ITAK), Art Stations Foundation Poznan/Polska, Culture of Change Zagreb/ Chorwacja, Nomad Institute Ljubljana /Słowenia.

 

 Cykl prezentacji w Starym Browarze w Poznaniu trwa od 21 kwietnia do 14 maja 2017 roku.

 

Australia Council for the Arts (Platform East) (miniaturka)

 

 

Australian Arts and Culture Fund Catalyst (oryginał)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close