Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 22 listopada o godzinie 19.00 na deskach Auli Artis Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10) swój finał będzie miał trwający od września projekt 5 zmysłów. eMOTION. Jego podsumowaniem będzie spektakl Polskiego Teatru Tańca Desert w choreografii Pauliny Wycichowskiej, w którym obok profesjonalnych tancerzy PTT wystąpią również osoby niepełnosprawne.

Projekt 5 zmysłów eMOTION realizowany był od połowy września 2013. W jego ramach odbyło się ponad 200 wydarzeń edukacyjno-kulturalnych adresowanych do osób niewidomych, niesłyszących, niepełnosprawnych ruchowo oraz intelektualnie. Prowadzone były przez 40 zaproszonych pedagogów – najlepszych i najbardziej doświadczonych praktyków tańca, choreografów i pedagogów. Projekt koncentrował się na odkrywaniu indywidualnej ekspresji uczestników, rozpoznaniu ich własnego potencjału ruchowego podczas spotkań warsztatowych, a także rozwijaniu umiejętności zastosowania zdobytej podczas seminariów i spotkań naukowych wiedzy. Podstawowym celem projektu 5 zmysłów. eMOTION było zniesienie barier społecznych, które często uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych.

Kończący się projekt eMOTION jest już trzecim z cyklu 5 zmysłów. Wydarzenia te wpisują się w aktywne przeciwdziałanie wykluczeniu kulturalnemu i są największym tego typu przedsięwzięciem kulturalno-edukacyjnym w Polsce. Pierwszym z nich była wystawa sztuk wizualnych dla osób niewidomych, która odbyła się w zeszłym roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu (5 zmysłów. Audiodeskrypcja) wspólnie z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” zrealizowany został projekt muzyczny dla osób niesłyszących (5 zmysłów. Pauza).

O spektaklu DESERT

Szczegółowe informacje do pobrania

Strona projektu: –www.5zmyslow.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close