Wersja do druku

Udostępnij

Już jutro Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl FootBall@… w poznańskiej Strefie Kibica.Przedstawienie odbędzie się po transmisji meczu reprezentacji Grecji i Niemiec (ok. godz. 22.45). Każdy, kto kocha taniec i piłkę nożną może również wziąć udział w spektaklu, ponieważ Polski Teatr Tańca poszukuje wolontariuszy, którzy wystąpią na scenie wraz z artystami.Wszystkie informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronie PTT: http://www.ptt-poznan.pl/.

O spektaklu:


Idea spektaklu FootBall@… zrodziła się z inspiracji sportem – piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może mieć swoje odniesienie do wielu sytuacji życiowych i stać się aktem sztuki.Trening kadry piłkarskiej oraz potrzeba utrzymywania wysokiej formy przez zawodników, mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w codziennej pracy tancerza, w której to choreograf i pedagog stają się trenerami, a widz spektaklu najostrzejszym sędzią rozgrywającego się widowiska. Wiele sytuacji na stadionie, jak również formy ruchu na boisku w wykonaniu artystów mogą zaistnieć w widowisku teatru tańca jako metafora artystycznej interpretacji rzeczywistości.

Połączenie w jednym spektaklu dwóch z pozoru bardzo odległych dziedzin: tańca i piłki nożnej rodzi nadzieję na nawiązanie dialogu z widzami dotąd niezainteresowanymi uczestniczeniem w życiu teatralnym. Bywalców teatru stawia natomiast w obliczu zagrożenia zarażenia się footboolowym szaleństwem, które ogarnęło już cały Polski Teatr Tańca.

FootBall@…

Idea, choreografia i reżyseria: Ewa Wycichowska
Muzyka – kompozycja oryginalna i aranżacja cytatów z muzyki klasycznej: Krzysztof „Wiki” Nowikow
Scenografia i aranżacja przestrzeni: Piotr Tetlak
Video: Daniel Stryjecki
Kostiumy – projekty oryginalne i aranżacja kostiumów archiwalnych:

Zofii de Ines, Adriany Cygankiewicz i Ilony Binarsch: Ewa Tetlak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close