W poniedziałek 29 listopada o godz. 15.00 na platformie Zoom odbędzie się Międzynarodowa Konferencja wieńcząca projekt UP2DANCE – rozwój profili zawodowych w kierunku tańca współczesnego, realizowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +. Przeprowadzony jest w partnerstwie:  Balletto di Roma (Włochy), Derida Dance Center (Bułgaria), Magenta Consultoria (Hiszpania), Polski Teatr Tańca (Polska), ICK (Niderlandy) oraz Companhia de Dança de Almada (Portugalia).

Wersja do druku

Udostępnij

W spotkaniu on-line wezmą udział przedstawiciele organizacji partnerskich, którzy podzielą się swoimi teoretycznymi wnioskami oraz praktycznymi rezultatami będącymi efektem europejskiej wymiany doświadczeń zainaugurowanej w styczniu 2020 roku podczas spotkania w Poznaniu.

Najważniejszym zagadnieniem omawianym w ramach Konferencji będzie Manual of Good Practices in Contemporary Dance (Katalog Dobrych Praktyk w kontekście Tańca Współczesnego), który opisuje rezultaty analiz oraz dyskusji panelowych przeprowadzonych przez partnerów projektu w latach 2020–2021 przy udziale profesjonalistów tańca oraz ekspertów sektora.

Konferencja będzie miała charakter „wirtualnego spotkania” z udziałem przedstawicieli różnych krajów i partnerów z Europy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami. Formuła spotkania oparta zostanie o dialog – wypowiedzi przedstawicieli partnerów projektu oraz sesję QA realizowaną pod koniec wydarzenia.

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Link do platformy Zoom:
https://ballettodiroma.zoom.us/j/83145060739?pwd=NXYxZERlTUFLZmdSTjFVcExGZWs0UT09

Meeting ID: 831 4506 0739 || Passcode: upd-2021

Po otwarciu linka wymagana będzie rejestracja na wydarzenie.

#naTaczaka – siedziba Polskiego Teatru Tańca

W piątek 26 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt UP2DANCE z udziałem poznańskiego koordynatora (Alicja Hafke) oraz uczestników paneli dyskusyjnych (Katarzyna Rzetelska, Julia Hałka). W trakcie rozmowy pokazane zostaną etapy projektu, przeanalizowane raz jeszcze wnioski spotkań panelowych oraz efekty końcowe czyli Katalog Dobrych Praktyk.

Najważniejsze pytania, jakie padną w ramach piątkowego i poniedziałkowego spotkania dotyczyć będą m.in. programu kształcenia w szkołach podstawowych i wsparcia edukacji z zakresu sztuki tańca, sposobów na wyrównanie różnic między sytuacją materialną i prawną profesjonalistów tańca w różnych częściach Europy, wsparciu rozwoju zawodowego tancerzy, którzy zdecydują się na zakończenie kariery scenicznej, a także wsparciu edukacji z zakresu tańca przy zachowaniu szacunku do historii tańca, ale z myślą o przyszłości w relacji do aktualnych trendów.

W niedzielę 29 listopada o godzinie 19.00 również  w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 odbędą się taneczne jaMY #naTaczaka. Między dyskusjami i rozmowami o profesjonalistach tańca i ich sytuacji w kontekście sytemu kształcenia oraz sektora kultury warto zobaczyć ich pracę w praktyce i poczuć ducha tańca.

Wydarzenie jaMY #naTaczaka realizowane w ramach UP2DANCE będzie pilotażowym spotkaniem improwizacji ruchu i dźwięku, otwartym dla każdej osoby. Muzykę na żywo zagrają Michał Szulżyk oraz Filip Merski. Spotkanie poprowadzą tancerze PTT: Evelyn Blue i Daniel Michna, oraz Zofia Tomczyk.

Udział we wszystkich wydarzeniach podsumowujących projekt UP2DANCE jest bezpłatny.

UP2DANCE
Updating professional profiles towards contemporary dance

 www.up2danceproject.eu | comunicazione@ballettodiroma.com

 

Projekt „UP2DANCE – rozwój profili zawodowych w kierunku tańca współczesnego”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close