Wersja do druku

Udostępnij

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, odbywający się w ramach Short Waves Festival, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Co roku wyselekcjonowane filmy tańca z całego świata odsłaniają przed widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji za pomocą filmowej narracji. W ramach Jesieni filmowe 2017 organizatorzy zapraszają na prezentację 10 najlepszych krótkich metraży z repertuaru konkursowego 2017. Projekcje zaplanowano w piątek 27 października o godz. 20.00 w Psie andaluzyjskim w Poznaniu (ul. Nowowiejskiego 17).

 

W ramach afterparty po pokazach wystąpi Pepe (live act & dj set).

 

Jesień filmowa to cykl rozproszonych wydarzeń filmowych ożywiających kulturalne życie Poznania w drugiej połowie roku. W programie między innymi: najlepsze kino krótkometrażowe ze świata, przedpremierowe pokazy filmów z pogranicza filmu i sztuk wizualnych z udziałem twórców, wydarzenia edukacyjne i branżowe.

 

 

Program według kolejności pokazów:


Coire Ruadh

Wielka Brytania, 2015, reż. Katrina McPherson, Simon Fildes, 10 min.

Przejście od oswojonego do dzikiego jest dla większości ludzi intymnym przeżyciem, które nie pozostawia widocznych śladów na mapach.  

Exquisite Corps

USA, 2016. reż. Mitchell Rose, 6 min.

42 współczesnych choreografów łączy się, tworząc taneczny list miłosny.

 

Plow Plant Reap

USA, 205, reż. Marta Renzi, 13 min.

Pośród majestatycznego krajobrazu pól uprawnych, kobieca społeczność gromadzi się, aby wspólnie przeżywać chrzest. Wschodząc i zachodząc niczym słońce i cień, Plant Plow Reap celebruje radość i porządek zwieńczone żniwami.

 

To the Ends of the Fingertips

Wielka Brytania, 2016, reż. Roswitha Chesher, 3 min.

Wymykając się przez palce czasu, poszukujemy wolności i spełnienia w tej surrealistycznej, bogatej wizualnie opowieści.

 

Tournures (Twist)

Belgia, 2016, reż. Sebastien De Buyl, 8 min.

W świecie, w którym płeć kulturowa jest odwrócona, mężczyzna usiłuje uwolnić się od strumienia  alienacji, uprzedzeń i stygmatyzacji. Ucieleśnia emancypację, domaga się równości seksualnej.

 

Néants

Kanada, 2015, reż. Nellie Carrier, 10 min.

Los czterech osób rozpada się na kawałki. Refleksja nad żałobą i rozczarowaniem.

 

Mini ballet en trois taches de sang (A Blood Stained Ballet)

Francja, 2016, reż. Étienne Chédeville, 16 min.

W swojej sypialni kobieta musi walczyć z mężczyzną, który w niewyjaśnionych okolicznościach wyszedł z jej szafy. Nieznajomy próbuje uwieść kobietę, ale staje się coraz bardziej brutalny.

 

Jilava

USA, 2016, reż. John T. Williams, 9 min.

Jilava opowiada historię zagranicznego misjonarza przetrzymywanego w niesławnym rumuńskim komunistycznym więzieniu. Czy jego wiara przerwa 12 lat prześladowań oraz psychicznych i fizycznych tortur? Czy komunizm złamie jego duszę?

 

Through My Street

Szwajcaria, 2015, reż. Piet Baumgartner, 5 min.

Para pracowników przygotowuje się do zwyczajnego dnia. On robi kanapki, kiedy ona śpiewa piosenkę przed telewizorem. Jednak gdy dotrą do pracy, ich dzień niespodziewanie nabierze artystycznego wymiaru.

 

Pilgrimage

Kanada, 2016, reż. Marlene Millar, 11 min.

Dziewięcioro tancerzy i piosenkarzy podróżuje wzdłuż rozgrzanych dróg i pól księżycowych, aby znaleźć schronienie w porzuconym miejscu kultu. Poprzez szereg skomplikowanych tureckich wzorów, grupa odnajduje ukojenie w chronionej przestrzeni.

 

Łączny czas projekcji: 91 min.

 

Zestaw w polskiej i angielskiej wersji językowej

 

JESIEŃ FILMOWA 2017
Więcej informacji: adarte.pl / Fundacja Ad Arte
Finansowanie: Miasto Poznań

Partnerzy: Poznan Film CommissionEstrada PoznańskaKino RialtoKino PałacoweDom TramwajarzaPIES andaluzyjski.

Patroni medialni: Bliżej EkranuCINEMAciejFreshmagkultura.poznan.pl,Kontra – Niezależny Portal Studentów UAMSzajn

 

Organizator:

Fundacja Ad Arte / www.adarte.pl

Short Waves Festival / www.shortwaves.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close