Wersja do druku

Udostępnij

Już jutro w Poznaniu ostatnia, niepowtarzalna okazja spotkania z Jeziorem łabędzim według Raimunda Hoghe. WSwan Lake, 4 Actswybitny tancerz i choreograf, wieloletni dramaturg Piny Bausch snuje oniryczną opowieść o balecie Czajkowskiego – przywołuje skojarzenia i obrazy, historię wcześniejszych wystawień i kulturowe odniesienia. To już kolejne przedstawienie Hoghe łączące w sobie nie tylko cielesną i wizualną poetycką wrażliwość oraz atmosferę intymnego spotkania – ale także erudycję, pozwalającą na stworzenie scenicznego eseju. Minimalistyczne środki wyrazu idą tu w parze z perfekcyjnie dopracowaną dramaturgią.Wcześniej obejrzeć mogliśmy w Polsce m.in. Boléro Variationsi Sacre. Rite of Spring – odnoszące się do dzieł Ravela i Strawińskiego.

Rok po premierze, w 2006 r.,Swan Lake, 4 Actsotrzymał francuską nagrodę Prix de la Critique. Pierwsza prezentacja tytułu w Polsce będzie jednocześnie ostatnią szansą zobaczenia przedstawienia, które decyzją artystów nie będzie już więcej pokazywane publiczności. W ciągu kilku dni zobaczyć będzie można jeszcze dwa kolejne przedstawienia Raimunda Hoghe – inspirowany postacią i twórczością Marii Callas36. Avenue Mandel oraz zrealizowany specjalnie na potrzeby Starego Browaru w Poznaniu projekt site-specific.

Poznański pokaz odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce.Stary Browar, który od kilku lat współpracuje w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca z Tanzhaus Düsseldorf, jest głównym centrum tanecznego programu Sezonu.

Swan Lake, 4 Acts –1 października o godz. 19:00, Aula Artis w Poznaniu – ul. Kutrzeby 10.

Więcej informacji:http://starybrowarnowytaniec.pl

Czytaj też: Anna Królica, Teatr intymny Raimunda Hoghe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close