Wersja do druku

Udostępnij

W związku z Jubileuszem 15-lecia Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” zaprasza dzisiaj do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu na dwie Gale Baletu: Międzynarodową – kończącą IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Tancerzy o 11 oraz na Jubileuszową Galę Baletu o 18.


Gala o godzinie 11 odbywa się na zakończenieIX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Tancerzy, Poznań 2012 (IX International Young Dancers’ Festival, Poznan 2012), trwającego w dniach: 12.05-22.05.2012. Uczestnikami są szkoły i zespoły baletowe: Michiko Matsumoto Ballet z Japonii, Ballettschule Pirouette z Niemiec, Escuela Nacional Superior de Ballet z Peru, City Ballet z Danii, Academia de Danza Doris Topete z Meksyku, Escuela de Formation Profesional de Danza z Wenezueli, Arts Ballet Theatre of Florida z USA.Podczas Międzynarodowej Gali zaprezentowane zostaną układy choreograficzne przywiezione przez uczestników festiwalu oraz efekt wspólnego projektu choreograficznego wszystkich szkół uczczestniczących w Festiwalu. W wyniku wspólnej pracy powstaną dwie choreografie do muzyki polskich kompozytorów, jedna w technice tańca klasycznego, druga tańca współczesnego. Wystąpią też zaproszone gwiazdy baletu.

Jubileuszowa Gala Baletu odbędzie się o godzinie 18.00 w Teatrze Wielkim z udziałem uczniów Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”, a także gości IX International Young Dancers’ Festival, Poznan 2012 i zaproszonych gwiazd baletu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close