Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy piątek i sobotę, 18 i 19 stycznia, Polski Teatr Tańca po raz kolejny wystąpi w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich z dwoma spektaklami.

W piątek o godz. 20.00 zespół zaprezentuje I odcinek audio-video-performance z jubileuszowego cyklu XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś, poświęconego 4 dekadom PTT. Zgodnie z założeniami projektu oprócz prezentacji materiałów archiwalnych, możemy się spodziewać artystycznych reinterpretacji wybranych choreografii z lat 1973-76. W odcinku pt. Don Juan i inni zobaczymy m.in. remix spektaklu Pawana na śmierć Infantki w wykonaniu uczniów poznańskiej Szkoły Baletowej (Wiktorii Nowak, Darii Ozgi i Krzysztofa Sobiaka), a także Prolog Artyści wczoraj i dziś z remixem Odwiecznych pieśni oraz impresję Don Juan i inni, w wykonaniu tancerzy Polskiego Teatru Tańca. W wieczorze wystąpią: Paulina Jaksim, Josefine Patzelt, Zbigniew Kocięba, Daniel Navarro Lorenzo, Luca Scarpa, Niels Claes, Lukas Lepold, Karol Miękina, Marcin Motyl oraz gościnnie Mariola Hendrykowska. Wydarzenie uświetnią także swoją obecnością I soliści Polskiego Teatru Tańca: Anna Staszak-Wesołowska, Emil Wesołowski i Przemysław Śliwa, którzy będą na żywo wspominać lata swojej kariery i historię Teatru. Temu wydarzeniu, podobnie jak kolejnym odcinkom cyklu, będzie towarzyszył specjalny program z płytą DVD, zawierający wybrany materiał archiwalny, dotyczący danego okresu istnienia zespołu. Autorką scenariusza wieczoru jest Dyrektor PTT – prof. Ewa Wycichowska, która poprowadzi wydarzenie.

W sobotę o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca pokaże natomiast przedstawienie Alexanderplatz w choreografii Pauliny Wycichowskiej z muzyką Jana A.P. Kaczmarka. Spektakl ten podejmuje temat radykalnych przemian, jakie przeszła Europa Środkowa w roku 1989.

Bilety na wydarzenia można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close