Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 19.00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu w ramach VII Festiwalu Wiosny wystąpi Tero Saarinen Company w 2-częściowym wieczorze Stravinsky Evening. Tworzą go dwie silnie oddziałujące współczesne interpretacje klasycznych dzieł rosyjskiego kompozytora, Igora Strawińskiego (Pietruszka i Święto wiosny). Choreograf Tero Saarinen, na którego wyjątkowy styl choreograficzny składają się wpływy sięgające od japońskiego butō i sztuk walki po balet klasyczny i zachodni taniec współczesny, uważany jest powszechnie za jednego z wiodących interpretatorów Strawińskiego swojego pokolenia. Słynący z niesamowitych efektów wizualnych połączonych z wykorzystaniem granej na żywo muzyki i multimediów Stravinsky Evening stanowi znakomity przykład kompleksowej (i określanej niekiedy mianem holistycznej) twórczości Saarinena.

Na spektakl składają się Petrushka, poruszający dramat trójkąta miłosnego, któremu towarzyszy grana na żywo muzyka sławnych akordeonistów Jamesa Crabba i Geira Draugsvolla, oraz HUNT, solo Saarinena ułożone do Święta wiosny. HUNT odnosi się do wielorakiej tematyki, w tym do dwoistości ludzkiego istnienia oraz przemijalności piękna, a także do skutków nieustannego szumu informacyjnegoi oraz postępu technologicznego. W utworze wykorzystywana jest również na żywo sztuka multimedialna artystki Marity Liulii. Spektakl poruszył już widzów i krytyków na całym świecie, otrzymując liczne nagrody zarówno za choreografię, interpretację artysty, jak i innowacyjne zastosowanie technologii.

Więcej informacji na stronie festiwalu i grupy oraz w Zakładkach Kalendarium/Wydarzenia:

http://www.terosaarinen.com

http://www.festiwalwiosny.pl

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/887

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close