Wersja do druku

Udostępnij

22 marca o godz. 19.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu odbędzie się kolejny projekt edukacyjny w ramach cyklu organizowanego przez uczelnię we współpracy z Polskim Teatrem Tańca. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowany spektakl Minus 2 w choreografii Ohada Naharina. Przedstawienie Polskiego Teatru Tańca poprzedzi wykład Piotra Sztymy Tajemnica przetrwania / i opowiesz synowi swemu – Hagada. .

Harmonogram wydarzenia:


19.00 – wykład Tajemnica przetrwania / i opowiesz synowi swemu – Hagada
20.00 – spektakl Minus 2

Opis wykładu: Tajemnica przetrwania/ i opowiesz synowi swemu – Hagada

Wykład przybliży historię żydowskiego święta Pesach, podczas którego zgodnie z tradycją wykonywana jest pieśń Echad Mi Yodea, występująca również w spektaklu Minus 2 Ohada Naharina. Prelekcja wskaże nawiązania między terminami występujący w utworze i ich uobecnieniem w przedstawieniu Polskiego Teatru Tańca.

Prowadzanie: Piotr Sztyma

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close