Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz filmów tańca otworzy Klub Krótkiego Kina w 2020 roku, czyli cykl poniedziałkowych pokazów krótkiego metrażu w poznańskim Kinie Pałacowym. Na program pierwszego w tym roku wieczoru, w najbliższy poniedziałek 13 stycznia, złożą się filmy prezentowane w konkursie Dances with Camera w ramach Short Waves Festival 2019. 

 

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Co roku wyselekcjonowane filmy tańca z całego świata odsłaniają przed widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji w filmowej narracji. Dances with Camera nie stawia granic, zapraszając do konkursu zarówno formy fabularne, dokumentalne, choreograficzne impresje, jak i projekty eksperymentalne. Za pomocą ruchu poruszane są kwestie dotykające aktualnych problemów współczesnego świata – walki o prawa mniejszości, wojna, ale także uniwersalne kwestie, takie jak miłość, namiętność czy starość.

 

Wprowadzenie: Emilia Mazik. Początek o godz. 19.00 (Kino Pałacowe, Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań). 

Program:

1. La Volière, reż. Vincent René-Lortie, Kanada 2017, 14 min
Dwoje kochanków spotyka się w szaleńczym tańcu.

2. Altera, reż. Baptiste Rouveure, Francja 2018, 11 min
Altera to inny. To inność, która byłaby ciężarem, i którą odrzucamy. Co wówczas pozostaje, aby budować nasze punkty odniesienia, naszą tożsamość i nie pogrążać się w odmienności, odnajdując echa życia tylko w naszym własnym odbiciu?

3. Bailaora, reż. Rubin Stein, Hiszpania 2018, 15 min
Wojna. Dziecko. Sen. Bailaora jest trzecim i ostatnim krótkim filmem w trylogii Luz Oscuridad.

4. Vanitas, reż. Vinícius Cardoso, Brazylia 2018, 6 min
W piekle Boscha została skazana na przyglądanie się własnemu odbiciu. Na zawsze. Potępiona przez swoją próżność, sama jest próżnością. Duch, który wędruje przez ciemność Ogrodu Rozkoszy Ziemskich. Ona jest vanitas.

5. Waiting for Color, reż. Kosta Karakashyan, Bułgaria/Stany Zjednoczone 2018, 7 min
Dokumentalny film taneczny, ukazujący trudną rzeczywistość prześladowań LGBTQ+ w czeczeńskim regionie Rosji. Film został zainspirowany zeznaniami z aresztowań, tortur i szantażu, któremu homoseksualni Czeczeni poddawani byli do 2017 roku.

6. Svavar Knutur – The Hurting, reż. Kay Otto, Niemcy 2018, 5 min

Życie Pawła nie oszczędza. W wieku 45 lat jest szkolnym woźnym i musiał zrezygnować ze swojego marzenia o pilotowaniu samolotu. Dni mijają mu na sprzątaniu szkoły, a wieczory spędza w miejscowym pubie lub na lotniskach.

7. Through the Supermarket in Five Easy Pieces, reż. Anna Maria Joakimsottir-Hutri, Finlandia 2017, 9 min
Rodzina stara się przetrwać cotygodniowe zakupy spożywcze i nie rozpaść się. Czy będzie w stanie zdobyć zaopatrzenie i opuścić sklep w komplecie?

8. Time Subjectives in Objective Time, reż. Kati Kallio, Finlandia/Rosja 2017, 6 min  
Troje tancerzy przenosi się z miejsca na miejsce w starej rosyjskiej fabryce, afirmując moment stagnacji w nieskończonym czasie.

9. Traverse, reż. Marlene Millar, Kanada 2018, 13 min

Traverse wplata występ pięciu kobiet w tkaninę zbiorowego doświadczenia, ukazując połączenie tańca, ruchu i głosów, jedność doświadczenia w głębokiej, osobistej, a zarazem wspólnej podróży.

 

Łączny czas: 90 min

 

Bilety: 12 zł – do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl 

 

Klub Krótkiego Kina – poniedziałkowe pokazy w Kinie Pałacowym 
W ramach cyklu pokazane zostaną krótkie filmy z całego świata. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte

Wydarzenie: FB

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close