Wersja do druku

Udostępnij

W drugim dniu pierwszego cyklu prezentacji przed Polską Platformą Tańca 2012 od godz, 20.00 zostaną pokazane trzy solowe spektakle polskich tancerek: Moskwa Harakiri Farmers w wykonaniu Dominiki Knapik i pianistki Dobrochny Krówki, DNACE Ireny Lipińskiej (Solo projekt 2011) oraz remiks twórczości Yvonne Rainer przygotowany przez Weronikę Pelczyńską (Ivonne, Ivonne). Po drugim przedstawieniu przewidziano spotkanie promocyjne wokół książki Anny Królicy Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu (Tarnów 2011).

O spektaklach:


Moskwa to duet tancerki i pianistki. Skupiona, minimalistyczna, nielinearna narracja inspirowana jest Trzema siostrami Czechowa i postacią Vivien Leigh. Tematem jest szaleństwo potraktowane jako teatralna forma, gest sztuczności doprowadzony do maniakalnej precyzji. Taniec i muzyka Mortona Feldmana zazębiają się możliwie najściślej tworząc polifoniczną strukturę na granicy ekspresji i autyzmu.

reżyseria: Wojtek Klimczyk
choreografia i taniec: Dominika Knapik
muzyka: Morton Feldman „Palais de Mari”
wykonanie: Dobrochna Krówka

DNACE: solowy spektakl przygotowany w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów Solo Projekt 2011.

choreografia i wykonanie Irena Lipińska
opieka artystyczna Luca Giacomo Schulte, Ornella Balestra
muzyka Indigo Tree (Peve Lety, Michał Kupicz)

Yvonne, Yvonne: wybrane hasła ze słownika twórczości Yvonne Rainer widziane i interpretowane przez Weronikę Pelczyńską.

choreografia i wykonanie Weronika Pelczyńska
światło Jarosław Żwirblis
producent Komuna// Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close