Wersja do druku

Udostępnij

W lipcu i sierpniu w ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci odbędą się letnie warsztaty. Pierwsze warsztaty (20 lipca), zatytułowane Taniec i opowieść, które poprowadzi Magda Woskowicz. Prowadząca działa intuicyjnie, reagując na indywidualność dzieci i niepowtarzalność każdego spotkania z nimi. Skłania je do otwartości i działania. Uważa, że taniec i rozwijanie wolnej ekspresji, to niezbędny impuls w wydobywaniu ich fascynującego potencjału. Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych (4-5-latków i 6-8-latków). Natomiast 13 sierpnia warsztaty Ruch i wyobraźnia dla dzieci w tym samym wieku (4-8 lat) poprowadzi Korina Kordova.

W lipcu i sierpniu w ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci odbędą się letnie warsztaty. Pierwsze warsztaty (20 lipca), zatytułowane Taniec i opowieść, które poprowadzi Magda Woskowicz. Prowadząca działa intuicyjnie, reagując na indywidualność dzieci i niepowtarzalność każdego spotkania z nimi. Skłania je do otwartości i działania. Uważa, że taniec i rozwijanie wolnej ekspresji, to niezbędny impuls w wydobywaniu ich fascynującego potencjału. Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych (4-5-latków i 6-8-latków). Natomiast 13 sierpnia warsztaty Ruch i wyobraźnia dla dzieci w wieku 6-8 lat poprowadzi Korina Kordova.

O warsztatach Taniec i opowieść


Każdy warsztat uczy najmłodszych świadomości ciała, koordynacji, równowagi, poczucia rytmu oraz interpretowania dźwięków. Dostosowane do ruchowych możliwości dzieci choreografie, twórcza i przyjacielska atmosfera sprawiają, że bez trudu podejmują one wyzwania w grupie, wzmacniając społeczne więzi. To wszystko buduje taneczną wspólnotę, wnoszącą do dzieciństwa dużo radości i cennych umiejętności. Taka forma spędzania wolnego czasu pozwala dzieciom otworzyć się na świat i jest alternatywą dla telewizji, gier i komputerów. Rodzicom stwarza możliwość zobaczenia swoich pociech w niecodziennych, a nieraz nawet zaskakujących rolach, a wszystko służy głębszemu poznaniu.

Dzieci postrzegają świat w sposób magiczny. Podczas warsztatów mają okazję wejść w wyobrażone role. Ten naturalny dla nich, ważny poznawczo proces identyfikacji, użyty zostanie podczas nauki kroków i zajęć animacji ruchowej. Uruchomienie dziecięcej wyobraźni wprawia je w ruch fizyczny. Opowiadanie podczas choreografii historii, odniesienie do bajki czy znanej dzieciom magicznej postaci, nadaje tańcowi znaczenie. Taki ruch nie jest już abstrakcyjny, służy niczym kostium do wcielania się w magiczne role i przeżywania emocjonujących przygód.

Magdalena Woskowicz: „Moje warsztaty to wykorzystanie całej potęgi dziecięcej wyobraźni” Godzina: 10:00 (4-5-latki), czas trwania: 50 minut, godzina: 12:00 (6-8-latki), czas trwania: 60 minut.

O warsztatach Ruch i wyobraźnia


Korina Kordova: „Wyobraźcie sobie, że zabawa staje się tańcem. To nieograniczona dziecięca wyobraźnia podsuwa wszystkie pomysły choreograficzne, a prowadząca warsztaty staje się przewodnikiem i organizatorem tego niezwykłego świata ruchu. Poprzez połączenie znanych dzieciom, ale i zupełnie niespotykanych gier ruchowych, ze spontanicznym działaniem ciała, warsztaty wyzwalają w najmłodszych radość wspólnego bycia razem, swobodę działań i dają im ogromną satysfakcję w kreowaniu ruchowego świata. Otwartość prowadzącej na pomysły dzieci, jej zdolność komunikowania się z nimi poprzez ruch, nie ogranicza dzieci, rozwija ich naturalny potencjał, ale jednocześnie uczy zdolności funkcjonowania i działania w przestrzeni, rozwija koordynację ruchową, poczucie rytmu.”

wiek: 4-5 lat i 6-8 lat
godzina: 12:00
czas trwania: 75 minut

Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy nie gwarantują, że bilety będą dostępne w dniu warsztatu. Proszą o wcześniejszych zakup wejściówek oraz o zabranie dla dzieci wygodnego obuwia na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

***

Wejściówki: 5 zł/osoba do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru.

Szczegóły: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close