Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 22 maja – 28 maja (7 dni, 8 godzin dziennie, w tym 2,5-3 godz. godzin nad technikami butō i 5 godz. nad solo performance) Atsushi Takenouchi wspólnie z Hiroko Komiya poprowadzi w Poznaniu intensywne warsztaty Jinen Butō. Koncepcją projektu warsztatu butō JINEN oraz Solo Butō Performance jest taniec Yin Yang; wyrażenie różnych elementów, które współistnieją w szeroko rozumianym cyklu Jinen – cyklu dnia i nocy, życia i śmierci. Celem warsztatów jest przekazanie konkretnych wskazówek, które pomogą uczestnikom stworzyć ostateczną solową prezentację. Podczas intensywnej tygodniowej pracy uczestnicy nauczą się opracować własne wewnętrzne ruchy, w konkretny sposób, tak aby wyrazić je w przestrzeni sceny, oraz dopracować i połączyć je z muzyką i oświetleniem. Warsztaty zakończy wspólny pokaz 28 maja.

Warsztaty odbywać się będą w Teatrze ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44). Organizatorem warsztatów jest Fundacja Made in Art w Poznaniu. Rezerwacji biletów na pokaz odbywający się 28 maja można dokonać pod adresem teatr@osmego.art.pl.

Warunek uczestnictwa:
– wymagane jest doświadczenie tańca butō lub innych ćwiczeń fizycznych, takich jak taniec i/lub teatr,
– uczestnictwo w całym projekcie warsztatowym

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close