Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru 2016 Polski Teatr Tańca zaprasza całe rodziny na wydarzenie familijnie, które odbędzie się 2 kwietnia o godz. 17.00 w Studio PTT na ulicy Koziej 4. Tancerze Polskiego Teatru Tańca zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej teatralnej podróży. Drzwi Teatru zostaną otwarte na oścież, widzowie zostaną zaproszeni do interakcji, doświadczenia sztuki poprzez ruch.  Przełamując granicę pomiędzy sceną a widownią, wchodząc za kulisy, artyści chcą obudzić wszelkie zmysły, aby widzowie w pełni dotknęli Teatru. W spektaklu Śnienie (fragm.) pomieszają się ze sobą fragmenty przeróżnych spektakli. Widzowie zobaczą, na czym polega sztuka teatru i stojące za nią sztuczki. Jej magicy zaś postarają się nas nią oczarować. Autorką choreografii tego spektaklu jest tegoroczna laureatka Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego” Monika Błaszczak, dyplomantka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, założycielka szkolnego zespołu dla uczniów zainteresowanych tworzeniem pierwszych choreografii KUNA, czyli Kreatywni Uśmiechnięci Nawet Artystyczni.

 

„Podróż” po teatrze zakończy się spotkaniem podczas przedstawienia SUMO Agnieszki Fertały, w którym klasyczny ring zastąpiony zostanie przez scenę. Tancerze, niczym zawodnicy sumo, będą zmagać się z przeciwnościami losu, próbując zachować „sportowe zasady”, choć wiemy, że nieunikniona jest ich nieodparta ochota, by zrobić coś daleko wykraczającego poza reguły fair play. Co zrobi sędzia? Co na to publiczność…?

 

Śnienie

 

choreografia: Monika Błaszczak

wykonawcy: uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego

 

 

SUMO

 

choreografia: Agnieszka Fertała
muzyka: Ondekoza, Nigakute Amai Mizu, Umekichi, tradycyjna muzyka japońska
tańczą: Agata Ambrozińska-Rachuta, Agnieszka Fertała, Daniel Stryjecki
premiera: 25 kwietnia 2014, MP2 w Poznaniu
czas trwania: 22 min.

 

Bilety w specjalnej cenie 15zł (normalny) i 5zł (dla dziecka) dostępne na stronie bilety.ptt-poznan.pl lub w Impresariacie PTT, ul. Kozia 4, Poznań.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego programu Dotknij Teatru z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru 2016.

 

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

 

 

Więcej informacji na stronie projektu: http://www.dotknij-teatru.pl/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close