Organizowany przez Polski Teatr Tańca Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Granice natury – granice kultury zderza różne stylistyki i rozumienia pojęć „natura” i „kultura”. Festiwal w swoim założeniu ma prezentować bogactwo i różnorodność sztuki tańca, która nie pozostaje obojętna wobec otaczającej natury. Festiwal rozpocznie się 27 kwietnia, a zakończy 30 kwietnia.

Wersja do druku

Udostępnij

Pierwsza, zeszłoroczna, edycja festiwalu była realizowana on-line, w tym roku po raz pierwszy spotkamy się na żywo. Gośćmi festiwalu będą zespoły i twórcy z Norwegii, Austrii, Boliwii i Polski: Monika Błaszczak i Luisa Mateo Dupleich Rozo, Hygin Delimat, Polski Teatr Tańca i Jo Strømgren Kompani.

Program:

27 kwietnia (środa) g. 20.00

Święto Wiosny: Preludium Monika Błaszczak i Luisa Mateo Dupleich Rozo, Polska, Boliwia | kup bilet

28 kwietnia (czwartek) g. 20.00

Landscape before catastrophe | Hygin Delimat, Austria | kup bilet

29 kwietnia (piątek) g. 20.00

Kurka Wodna albo urojenie | Polski Teatr Tańca, Polska | kup bilet

30 kwietnia (sobota) g. 20.00

Salve Regina | Jo Strømgren Kompani, Norwegia | kup bilet

Ponadto 29 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Tańca o godz. 19.00 odbędzie się Narodowe Tańczenie z udziałem artystów tancerzy Polskiego Teatru Tańca, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz publiczności. Działanie, nawiązujące do popularnej idei flash mob, polega na wspólnym wykonaniu poloneza w scenerii ulicy Taczaka, na której znajduje się siedziba Polskiego Teatru Tańca. Do wydarzenia dołączyć może każdy. Znajomość tańca nie jest wymagana. Zgromadzeni uczestnicy włączają się spontanicznie do korowodu, zainicjowanego przez gości specjalnych, zaproszonych do udziału zespołów, m.in. tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Zatańczymy razem poloneza w wersji kanonicznej lub improwizując! Mile widziane będą kostiumy i emblematy kojarzące się z polską tradycją tańczenia poloneza, kulturą szlachecką i Międzynarodowym Dniem Tańca oraz akcenty świadczące o solidarności z narodem ukraińskim. Akcja odbędzie się pod patronatem Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Miasta Poznania.

Po spektaklach Hygina Delimata oraz Jo Strømgren Kompani, w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca odbędą się Rozmównice z twórcami. Wstęp wolny.

Bilety

Spektakl:

Normalny: 70 zł
Ulgowy: 40 zł 

Dostępne w siedzibie Teatru oraz w serwisie bilety24.pl.

Karnety (4 spektakle)

Normalny: 210 zł
Ulgowy: 120 zł

Dostępne wyłącznie w siedzibie Teatru w godzinach 10.00-18.00 (pn.-pt.) oraz na 30 minut przed spektaklami repertuarowymi i wydarzeniami odbywającymi się przy ul. Taczaka 8. Pula karnetów jest limitowana.

Więcej informacji:

www.ptt-poznan.pl
https://www.facebook.com/ptt.poznan

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close