Wersja do druku

Udostępnij

W Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu na Wydziale Artystycznym powstał nowy kierunek – Taniec, obejmujący studia I stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Konstrukcja programu studiów sprawia, że absolwent studiów będzie posiadał szeroką wiedzę humanistyczną, w szczególności z zakresu wiedzy o tańcu, historii i teorii tańca, sztuki, wiedzy o teatrze; technik tanecznych, wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych (marketingu sztuki, ekonomii, zarządzenia działalnością kulturalną). Absolwent będzie profesjonalnie i wszechstronnie wykształconym tancerzem, posiadającym wiedzę teoretyczną i praktyczną, która zapewnia – adekwatne do dynamicznie rozwijających się technik tanecznych w tym zakresie – przygotowanie do wykonywania pracy zawodowej, a szczególnie do samodzielnej, twórczej, pracy scenicznej. Absolwenci otrzymają kompetencje i kwalifikacje do rozwijania własnej twórczości, pozwalające na realizację ról w nowoczesnym teatrze tańca i innych instytucjach, ośrodkach kultury oraz placówkach oświatowych. Ponadto, zgodnie ze zdobytą wiedzą i umiejętnościami uzyskanymi podczas studiów, będą także przygotowani do pracy w instytucjach o charakterze performatywnym (łączących ze sobą wysoką sprawność fizyczną, taniec, aktorstwo i pracę z głosem).

Wśród wykładowców m. in. prof. Ewa Wycichowska, prof. Małgorzata Kupsik, prof. Janusz Stalmierski, prof. Piotr Gronek, dr Kinga Ceynowa, dr Beata Muraszko, dr Olga Kuźmińska, dr Przemysław Kwarta, dr Zbigniew Grochal, Paulina Wycichowska, Anna Kapera, Krystyna Frąckowiak, Witold Jurewicz, Piotr Ziemba

Wybrane przedmioty:


Anatomia i fizjologia człowieka

Biomechanika

Wiedza o tańcu

Wiedza o muzyce

Teoria tańca

Techniki tańca w balecie akademickim, klasycznym i neoklasycznym

Techniki contemporary: taniec współczesny

Partnerowanie

Kompozycja tańca

Techniki modern: Marta Graham, Jose Limon

Teatr tańca

Techniki koncentracji uwagi poprzez ruch

Symbolika i świadomość ciała

Improwizacja ruchowa

Technika ruchu

Technika release

Taniec fizyczny

Więcej informacji: http://www.wsus.pl/index.php/uczelnia/1,1,3,210,1319

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close