Wersja do druku

Udostępnij

W roku 2012 roku Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” świętuje swoje 15-lecie. Obchody jubileuszu tej placówki zaczęły się już podczas ferii zimowych, kiedy to prowadzone były otwarte zajęcia dla dzieci pod hasłem Szukamy talentu (wyróżnione osoby otrzymały stypendium baletowe „Fouetté”). W marcu w Teatrze Muzycznym odbył się natomiast spektakl Taneczne impresje, a w niedzielę 25 marca w tym samym miejscu zaplanowano koncert dyplomowy. Kolejne odsłony jubileuszu przewidziane są od kwietnia do czerwca, tj.– wystawa fotograficzna Oś czasu oraz właściwy jubileusz w dniach 12-22 maja. Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” będzie wówczas gościć w Poznaniu IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Tancerzy (IX International Young Dancers’ Festival, Poznan 2012), w którym wezmą udział szkoły baletowe z całego świata: Michiko Matsumoto Ballet z Japonii, Ballettschule Pirouette z Niemiec, Escuela Nacional Superior de Ballet z Peru, City Ballet z Danii, Academia de Danza Doris Topete z Meksyku, Escuela de Formation Profesional de Danza z Wenezueli, Arts Ballet Theatre of Florida z USA. Wystąpią również gospodarze.

W trakcie trwania Festiwalu odbędą się również:

Międzynarodowa Konferencja o Tańcu (17 maja): Edukacja baletowa – różnorodne systemy nauczania, propagowanie sztuki baletowej wśród dzieci i młodzieży, na przykładzie wybranych krajów Europy i świata ˗ z udziałem dyrektorów zagranicznych szkół baletowych, pedagogów, tancerzy

Wspólny projekt choreograficzny wszystkich szkół uczczestniczących w Festiwalu; w wyniku wspólnej pracy powstaną dwie choreografie do muzyki polskich kompozytorów, jedna w technice tańca klasycznego, druga tańca współczesnego, które zaprezentowane zostaną podczas spektaktu festiwalowego – Międzynarodowej Gali Baletu w Teatrze Wielkim, 21 maja o godz.11.00.

Jubileuszowa Gala Baletu, która odbędzie się 21 maja 12 o godz. 18.00 w Teatrze Wielkim,

z udziałem uczniów Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”, gości IX International Young Dancers’ Festival i zaproszonych gwiazd baletu.

Na zakończenie obchodów czerwcu odbędą się Otwarte Dni Tańca w Szkole Tańca i Baletu „Fouetté” połączone z kolejną prezentacją baletowej wystawy fotograficznej Oś Czasu.

Strona szkoły:

http://www.fouette.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close