Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 24-26 stycznia w godzinach 13.00-17.00Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (Sala Kominkowa, ul.Św. Marcin 80/82)zapraszaw ramach programu Friv Move Zamek do oglądania instalacji interaktywnejOda di NeuroJoanny Malinowskiej, Patryka Lichoty i Krystiana Klimowskiego. Instalacji interaktywnej będą towarzyszyły wykłady, które dotyczą zagadnień poruszanych w instalacji:
wykład Joanny Malinowskiej– o badaniach fal mózgowych w naukach kognitywnych;
wykład Krystiana Klimowskiego– o komunikacji człowiek maszyna, elektrostymulacji i programowania urządzeń EEG;
wykład Patryka Lichoty– o wizualizacji procesów neuronalnych oraz zastosowaniu elektroencefalografu w sztuce interaktywnej.

Oda di Neuroto instalacja przenosząca odbiorcę do symbolicznej reprezentacji mikrokosmosu mózgu. Odbiorca wkracza w przestrzeń instalacji z nałożonym na głowę urządzeniem EEG, które mapuje aktywność mózgu pod kątem odbioru bodźców audio-wizualnych. W tej samej chwili doświadcza owych bodźców generowanych przez swój mózg, a reprezentowanych poprzez migające diody oraz sekwencje dźwiękowe, które sterowane są za pomocą EEG. Można dzięki temu wyobrazić sobie, jak wypalające wspólnie koalicje neuronów tworzą podstawy świadomego doświadczenia, któremu towarzyszy nieustanny puls oscylacji 40Hz. Te same częstotliwości wytwarzane są przez mózg podczas percypowaniaOda di Neuro. W ten sposób poziomy mikro i makro łączą się i przenikają, realizując gnostycką ideę transcendencji.

Trailer

InstalacjaOda di Neurobyła prezentowana m.in. w ramach XV Biennale sztuki Mediów Wro 2013.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close