W najbliższą sobotę, 2 lipca, o godz. 19.00 w siedzibie Polskim Teatrze Tańca (przy ul. Taczaka 8) odbędzie się otwarty pokaz dla publiczności, który stanowi podsumowanie projektu Śródlato. Wstęp wolny.

Wersja do druku

Udostępnij

Uczestnicy projektu Śródlato zaprezentują efekty pracy twórczej, która odbywała się pod okiem artystek i artystów Polskiego Teatru Tańca. Motywem przewodnim wspólnej kreacji jest przesilenie letnie i magiczne rytuały, które tej nocy towarzyszą. Część performatywną dopełni chwila rozmowy z udziałem osób biorących udział w projekcie oraz tancerek i tancerzy PTT, która odbędzie się bezpośrednio po pokazie.

O projekcie:

Projekt Śródlato to letnia odsłona warsztatów organizowanych w siedzibie Polskiego Teatru Tańca od 27 czerwca do 2 lipca 2022 roku. Ich inaugurację stanowił spektakl pt. 40 w choreografii Jo Strømgrena, w wykonaniu artystek i artystów Polskiego Teatru Tańca. Zajęcia były prowadzone przez tancerki oraz tancerzy teatru, podzielone na trzy moduły: lekcję wybranej techniki (tańca klasycznego, tańca współczesnego, improwizacji, pilates oraz strechingu), naukę bieżącego repertuaru Polskiego Teatru Tańca (uczestnicy mieli okazję poznać fragmenty spektakli Polskiego Teatru Tańca) i projekt Śródlato, czyli współtworzenie spektaklu pod okiem profesjonalistów, zakończone otwartym pokazem dla publiczności. Uczestnicy mieli okazję zaznać pracy twórczej w teatrze oraz wykonywać kreatywne zadania aktorskie i taneczne, które pomogły im się rozwinąć w tej dziedzinie sztuki.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close