Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Laboratorium Friv Move ZAMEK w Poznaniu 20 lutego o godz. 20.00 (CK ZAMEK, Sala Wielka) odbędzie się performans AUDFIT w wykonaniu Marty Romaszkan, Patryka Lichoty oraz Krystiana Klimowskiego.


AUDFIT to kostium taneczny precyzyjnie odczytujący za pomocą skonstruowanych przez Krystiana Klimowskiego akcelerometrów i czujników ruchu położenie ciała tancerki. Powstające w ten sposób dane są zamieniane w czasie rzeczywistym na dźwięk. Publiczność słucha powstającej z ruchu tancerki muzyki poprzez słuchawki (zestawy słuchawkowe Silent Disco), mając do wyboru trzy pasma do słuchania, z których każde oferuje zupełnie inny typ brzmienia, tworzonej na żywo muzyki.

W projekcie AUDFIT to muzyka powstaje z ruchu, każde nawet najmniejsze poruszenie ciała wyzwala sekwencję dźwiękową i elektroniczne brzmienia, tancerka mapowana jest za pomocą 9 strategicznych punktów orientacji ciała w przestrzeni. W AUDFIT ruch tworzy dźwięk, który jest integralny z działaniem, taniec staje się instrumentem, programatorem percepcji audio-wizualnej osadzającej się w czaszce odbiorcy.

Patryk Lichota: koncepcja, programowanie dźwięku,
Krystian Klimowski: akcelerometry, czujniki ruchu, physical computing
Marta Romaszkan: ruch

Projet odbywa się w ramach cyklu Ciało i nowe technologie.

Projekt realizowany przy wsparciu technicznym (udostępnienie zestawów słuchawek) agencji IKART z Poznania, jednego z największych w Polsce organizatorów imprez SILENT DISCO.http://studioikart.pl/

WSTĘP WOLNY

Uczestnicy proszeni są o zabranie dokumentu tożsamości koniecznego do pobrania słuchawek.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close