Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 26 kwietnia o godz. 17.00 w Galerii Art Stations w Poznaniu (ul. Półwiejska 42) odbędzie się trzeci i zarazem ostatni z performansów porezydencyjnych wystawy Dla każdego gestu inny aktor, która otworzyła urodzinowy, dziesiąty rok działalności Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i po raz pierwszy połączyła dwa główne programy Fundacji – wystawienniczy i performatywny. Tym razem performans wykonana Anna Steller. Natomiast o godz. 16.00 zaplanowano oprowadzanie po wystawie.

 

 O rezydencji Anny Steller:

W czasie rezydencji będę badać związki nurtu w malarstwie zwanego „action painting” z powstawaniem ruchu, choreografii. Założeniem „action painting”, którego jednym z przedstawicieli był Jackson Pollock było nieskrępowane, spontaniczne rozlewanie farby na płótno.  Moje działania podczas rezydencji w Galerii będę miały formę improwizacji, eksperymentu, reakcji na bodźce zewnętrzne. Chcę się otworzyć na zaskakujące momenty, na zmianę, chcę być aktywnym widzem a jednocześnie żywym eksponatem, chcę doprowadzać swoje działania do nieprzewidzianych następstw, prowokować, stać się czynną i dynamiczną częścią wystawy. 

 

 

Tego samego dnia o godz. 19.00 w Studio Słodownia + 3  Rodrigo Sobarzo de Larraechea Żniwa.Artysta prezentował już w Polsce swój inny spektakl – Mining (Przegląd Nowego Tańca, 2011 oraz Stary Browar Nowy Taniec na Malcie, 2012).

 

W „Żniwach” ogłaszamy scenę teatralną „żyznym gruntem”, takim jak uprawne pole, gdy dojrzewają jego plony w porze żniw. Zgromadzimy uwagę w przestrzeni spektaklu. Aby to osiągnąć, będziemy na Państwa oczach parcelować, orać i zasiewać teren sceny. Zasiejemy różnorodne rzeźby kinetyczne i pozwolimy im rozbrzmiewać podczas sześćdziesięciominutowego dnia pracy. Będziemy zasilać ruch sztucznym oświetleniem scenicznym i pobudzać jego wzrost za pomocą nagranego dźwięku.

 

Pieczołowicie kalibrując nasze zmysły, rozgłaszając nasze ciała jako środki rzeźbiarskie, oddani intuicyjnej sile roboczej, stale migrując pomiędzy różnymi konstelacjami pracy, hipnotycznie pobudzeni do spokoju działania: wydajemy materiał, jesteśmy materiałem.

 

To, co zbieramy jako obserwatorzy wydarzenia teatralnego stanowi energię włożoną w jego stworzenie. Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tym wzmocnionym przeżyciu teatralnym.

 

 

Koncepcja i choreografia Rodrigo Sobarzo de Larraechea we współpracy Koldo Arostegui

dramaturgia: Tom Engels

światło: Jan Fedinger

Produkcja Het Veem Theater
Zrealizowano przy wsparciu CSC (centro per la scena contemporanea) Bassano del Grappa, Włochy

 

Trailer

Więcej o wystawie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close